Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка Музей етнографії Слобожанщини, Артюхівка
Чи хотілося Вам коли-небудь побачити старовинні речі або хоч на мить опинитися у далекому минулому нашої Слобожанщини?
Якщо хоча б на одне з питань Ви відповіли «так», тоді запрошую до подорожі у часі до селища Артюхівка, що на Зміївщини. Саме тут знаходиться Регіональний музей етнографії Слобожанщини, директор якого вважає, що виставкові експонати повинні бути у вільному доступі для всіх бажаючих.

Цей музей було урочисто відкрито у жовтні 2019 року, але він вже встиг стати популярним обʼєктом серед туристів. Така слава дісталася музею завдяки унікальному експонату, який займає в експозиції центральне місце. Ним є вінтажний сундук Луї Віттон 1880 року випуску. За словами директора музею, цей сундук знаходився довгий час у сусідньому селі Мохнач, де використовувався виключно у господарських цілях: в ньому зберігали кукурудзу. Сундук зараз знаходиться не в ідеальному стані, але напис “made in France” дуже добре зберігся. Найбільшою ж загадкою залишається те, як такий сундук опинився у Зміївському районі Слобожанщини…

Версії появи сундука
Зараз існують дві непідтверджені версії появи цього сундука у нашому регіоні. Одна з них може бути повʼязана з подіями 1888 року, коли царський потяг зʼїхав з рельсів на станції Спасів скит і родина імператора Олександра III ледь не загинула. Можливо, цей сундук належав комусь з оточення царя.

Друга версія повʼязана із подіями часів Другої світової війни, коли в цих краях велись запеклі бої із німецькими військами. Може бути, що коли німці відступали, вони залишили все те, що було занадто важким.

Експозиція музею
На цей момент музей нараховує близько 2500 експонатів, які охоплюють різні часи та епохи. В музеї можна побачити речі часів скіфів, козаків, Першої та Другої світових війн, царського періоду тощо. Окрім сундука Луї Віттон, хочеться окремо виділити холодну зброю. Тут можна побачити та, на відміну від інших музеїв, навіть потримати в руках офіцерську німецьку шпагу та парадну німецьку шаблю 1936 року.

Артюхівський музей ще має у своїй експозиції старовинне піаніно, яке потрапило на Харківщину десь приблизно у 1956-1966 роках, коли будувалася Зміївська ТЕС. Подейкують, що цей музичний інструмент належав одному з губернаторів міста Дніпра, а, може, навіть і самому Григорію Потьомкіну.

Насправді, про експонати музею можна писати та говорити багато й довго, неодмінно треба побачити все на власні очі, бо тут є й патефони, картини, старовинні ікони, монети VII ст., предмети посуду, рушниці, ножі та ще багато-багато цікавого.

Цей світ занадто цікавий, щоб сидіти вдома. Приємних мандрівок та незабутніх вражень!

Адреса музею: Зміївський район, с. Артюхівка, вул.Героїв, 60
Графік роботи: у неділю з 10.00 до 16.00
Вхідні квитки: безкоштовно

Як дістатися?

Приміською електричкою із залізничних вокзалів Харків - Пасажирський або Харків-Левада до станції Левківка або Зміїв, згідно із залізничним розкладом. Далі пішки близько 7 км за навігаційним пристроєм.
 
Автор: Наталія Грибан
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support