Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград

11383

Координати: 49.4412034, 35.5855751
Тип місця: Покинуті об'єкти, Унікальні місця, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Цікавість: Середня
Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград Іванівський форт (Фортеця Святого Іоанна), Красноград
Початок 18 століття характеризує Слобожанщину як місцевість, яка будувала дуже значні оборонні споруди. На той час це було дуже важливим, тому що існувала серйозна загроза від кримських татар.
 
Оборонні споруди було забудовано від річки Сіверський Донець аж до Дніпра, при цьому відстань забудови сягнула майже 300 км. День і ніч кипіла важка праця — козаки, селяни (дорослі та малеча) зводили фортеці власноруч, не покладаючи рук та майже не знаючи відпочинку, аби надійно захистити свої оселі, своїх рідних та свою рідну землю від нещадних ворогів.

Саме у цей час, 23 червня 1731 року забудовується Іванівська фортеця або як її ще називають — фортеця Святого Іоанна. Ця фортеця була першою закладена серед укріплень оборонної Української лінії.

Згідно з розробленим планом ця фортеця являє собою квадрат зі сторонами 100 метрів, з чотирьох боків якого знаходяться бастіони. Фортеця надійно захищена із зовнішніх боків по периметру глибокими ровами.

Зі стін фортеці Святого Іоанна відкриваються мальовничі панорами на долини річок Берестовая та Берестовенька. Але час беззупинно бере своє і вали, які йдуть до фортеці, з кожним роком заростають терновими зарослями та смугами густої трави, а подекуди шлях перетинають глибокі балки. Так що дорога буде нелегкою…
 
Як дістатись!?
Найкраще електричкою Харків — Красноград, вийти на станції Нововербівка, а далі йти за вказівками навігаційного приладу.
 
Автор: Наталя Грибан
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support