Дзеркальний струмінь, Харків

16833

Координати: 49.9987192, 36.2344337
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Парки
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Дзеркальний струмінь, Харків Дзеркальний струмінь, Харків Дзеркальний струмінь, Харків Дзеркальний струмінь, Харків Дзеркальний струмінь, Харків
Дзеркальний струмінь – це одночасно й альтанка і фонтан у місті Харкові. Це одне з найромантичніших та впізнаваних місць першої столиці. Є одним з сучасних символів міста.
 
Історія
Дзеркальний струмінь, або ж як його ще називають Скляна струмина, був побудований у 1947 році за проєктом архітектора В.І. Коржа. Дуже цікавим є історія місця, на якому побудовано альтанку. Спочатку на цьому місці був цвинтар, поряд з ним була побудована цвинтарська Мироносицька церква ще у 1701 році. У 1792 році через розростання житлових кварталів, цвинтар на території церкви скасували. У 1930 році Мироносицьку церкву знесли, на її місці хотіли побудувати «Театр масового музичного дійства», у якому могли б бути театр, цирк і кінотеатр. Але такий план будівлі так і не було реалізовано. У 30-ті роки тут якійсь час був тролейбусний парк просто неба. Потім, вже у 1946-47 роках було закладено сквер під назвою «Перемога» з фонтаном-альтанкою, яку ми зараз знаємо як Дзеркальний струмінь.
 
У 2007 році було здійснено реконструкцію. Було оновлено фонтани та сам басейн альтанки. Було також встановлено 2 установки зі штучним фонтаном та 135 прожекторів.
 
Сьогодення
Сьогодні Дзеркальний струмінь є візитною карткою міста. Ні одна фотосесія весілля чи будь-якого свята не обходиться без фото на Дзеркальному струмені. Він неймовірно гарний як в день, так і вночі. Ввечері він виблискує всіма кольорами, і виглядає велично та стильно. Цікавим фактом є те, що таку альтанку можна зберегти у вигляді шоколадного сувеніра. Харківська кондитерська фабрика, ще з 1980 року, випускає шоколадні цукерки із зображенням пам’ятника та фігурки у вигляді струменя.
 
Як дістатися?
Пам’ятник можна знайти за адресою вулиця Сумська, 28 у сквері Перемога навпроти Харківського театру опери та балету. Найближчі станції метро, Університет та станція Історичний музей.
 
Автор: Євгенія Міняйленко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support