Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків Ботанічний сад «Саржин яр», Харків
Якщо спекотного літнього дня ви забажаєте прохолоди та захочете сховатися від гамірного міста не відходячи далеко від центру, Вам сюди.

Саржин Яр - балка з пологими схилами в м. Харків довжиною близько 12 км. Більшість харків’ян та гостей міста знайомі з її облагородженою частиною, яка знаходиться в трьох хвилинах ходьби від метро Ботанічний сад. Власне кажучи, метро назвали в честь ботанічного саду Харківского національного університету ім. Каразіна. Він ділиться на 2 частини: стара знаходиться на Клочківській 52, а нова - у Саржиному Яру (вул. Отокара Яроша, 24). Сад був заснований в 1804 році. Загальна кількість дерев та кущів - понад 2000 видів. Площа нової частини - 36,8 га (старої - 5,1 га).

Найбільш відома і відвідувана частина яру - джерело. Вона облаштована кранами, з яких всі бажаючі набирають воду, адже джерело дає 345 тис. літрів води в день. Подейкують, що ця вода - найчистіша в Харкові. Для бажаючих освіжитися (до речі, останні не переводяться ні взимку, ні влітку) є купель, споруджена 2009 року, поруч дерев’яна переодягальня. Також з інфраструктури варто відзначити спортивний майданчик, і лавочки. Можна пограти в настільний теніс, повисіти на турниках або ж просто посидіти в затінку на травичці. Люди приходять сюди і просто почитати, і зайнятися йогою. На території є кілька кіосків, де можна купити воду з сиропом, морозиво або свіжевичавлений сік.

Візитною карткою Саржиного Яру є бетонний павільйон футуристичної форми на трьох опорах, який був збудований в 60-х роках ХХ століття за проектом архітектора В. С. Васильєва.

Якщо заглибитися в історію парку, вона бере свій початок ще з XVIII століття. Розташовувався парк на перетині тогочасної Золочівської дороги (нині вулиця Клочківська) і річки Саржинки. На карті 1788 року ця місцинка називалась хутором Саржин. Нині Саржин Яр бере свій початок в Лісопарку поблизу П’ятихаток і поглиблюється ближче до річки Лопань. Колись по дні яру протікало Саржине джерело. Але в 2006 році при будівництві ліній електропередач значна його частина була засипана.

Автор: Natalya Antsibor

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support