Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм Гора Крем'янець, Ізюм
Гора Кременець (або Крем'янець) - пагорб-пам'ятка, що знаходиться у південній частині міста Ізюм, на правому березі річки Сіверський Донець.
 
Пагорб вважається найвищою точкою Харківською області. За деякими даними його висота - 177,3 м, за іншими - 218 м. над рівнем моря. Є декілька версій того, як пагорб отримав свою назву. Перша з них свідчить про поклади кремнію в кар'єрі біля гори. За другою - назва походить з тюркських мов. На пагорбі в 14 ст. була розташована татарська фортеця, що з на цій мові звучить як "кермен". Пізніше, коли ці землі були приєднані до Російської імперії, назви місцевостей були трансформовані у созвучні слов'янським мовам слова. Таким чином "кермен" перетворилось у Кременець.
 
На вершині пагорбу розташовані так звані "кам'яні баби" - кам'яні монументи, що сприймалися давніми людьми як ідоли-обереги. Існує легенда про те, що колись тут проживало плем'я людей, що поклонялись сонцю. Але ці люди розгнівали сонце і воно перетворило людей у кам'яні статуї.
 
Також на вершині розташований монумент присвячений Другій Світовій війні. Можна побачити військову техніку, а також меморіальні плити з іменами загиблих солдат.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (1)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support