Руїни Буцької ГЕС, Буки

5866

Координати: 49.0913001, 30.3970027
Тип місця: Покинуті об'єкти, Водойма
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки Руїни Буцької ГЕС, Буки
Каньйон починається від моста в селі Буки Черкаської області. Поруч з мостом - гребля старої гідроелектростанції висотою близько двох метрів. Гребля і нижележащее вузьке, порожисте русло річки Гірський Тікич утворюють водоспад Вир.

Прогулянку по каньйону можна починати прямо від водоспаду. Навіть навесні річку в вузьких місцях можна безпечно перейти по каменю не замочивши ноги. Спочатку зручніше йти по правому (якщо дивитися за течією) березі. Там добре зберігся жолоб, підводили воду до ГЕС. Він прокладений вздовж основного русла, край жолоба шириною приблизно півметра і більшу частину дороги до ГЕС цей край в отличном состоянии, можна йти по ньому і милуватися порогами на Тікичі.

Біля моста збереглися стіни старої водяного млина. Зараз її відновлюють і можливо в 2019 році там вже буде чинне кафе або готель.

Також біля дороги недалеко від моста є макет колодязя. Поруч з мостом - пам'ятник Леніну, який виглядає як ніби там була хата з піччю, хата розвалилася, а на вершину печі поставили бюст. Хоча може і бюста вже немає.

Як дістатися!?
Найзручніше - на автомобілі.
Їхати краще через Київ, тому що дорога через Черкаси дуже поганої якості.
З Києва по Одеській трасі їхати на південь до Жашкова, там в центрі є вказівник на Буки. У напрямку покажчика, через села Сорокотяги і Червоний Кут до Бук.
Також можна заїхати через Умань (в якій парк Софіївка): по тій же Одеській трасі до повороту на село Маньківка, потім через це село в Буки.
Будьте уважні, в Київській області є ще одні Буки - теж село і теж з пам'яткою - відмінним ландшафтним парком, але без каньйону. Для точності скористайтеся координатами.
 
Громадським транспортом:
До Бук можна дістатися тільки через Київ.
З центрального вокзалу рейсовим автобусом до Жашкова. Або з Одеської площі (навпроти ТРЦ Магелан) - приватним мікроавтобусом туди ж.
З Жашкова проходять автобусом в Буки. Автобусів зазвичай 3-4 за день, в основному в першій половині дня. Розклад автобусів можна уточнити на автостанції Жашкова по телефону (04747) 6-23-78.
 
Автор: Ганна Чернишова
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support