Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки Буцький каньйон, Буки
Буцький каньйон часто порівнюють зі Швейцарією та норвезькими фіордами. Я не була ані там, ані там, але, як на мене, наш каньйон - зовсім інший, затишний і милий, та гарний по-особливому.

Каньйон починається від моста в селі Буки Черкаської області. Поруч з мостом - гребля старої гідроелектростанції висотою близько двох метрів. Гребля та подалі вузьке, порожисте русло річки Гірський Тікич утворюють водоспад Вир. Найцікавіший він навесні, під час повені. Влітку ви можете застати як повноцінний водоспад, так і майже пересохле русло - залежить від наявності дощів у попередні тижні та активності фермерів, які використовують воду річки для зрошення.

Прогулянку по каньйону можна починати прямо від водоспаду. Навіть навесні річку в вузьких місцях можна безпечно перейти по каменях не замочивши ноги. Спочатку зручніше йти по правим (якщо дивитися за течією) берегом. Там добре зберігся жолоб, яким підводили воду до старої ГЕС. Він прокладений вздовж основного русла, край жолоба шириною приблизно півметра і більшу частину дороги до ГЕС цей край у відмінному стані, можна йти по ньому та милуватися порогами на Тікичі.

Після огляду ГЕС можна перейти на інший берег (але стежка біля колодязю там впирається в обрив і доведеться закінчити екскурсію) або піднятися вище по схилу і йти по верхньому краю каньйону - там є відмінна стежка. Тут і знаходиться наймальовничіша та найфотографованіша частина каньйону - зі стрімкими стінами і вузькою смужкою річки. Уздовж маршруту є невеликі майданчики з відмінним видом на каньйон - можна і просто помилуватися видом, і сфотографуватися на пам'ять. Далі висота стін каньйону поступово зменшується, уздовж берега з'являються широкі галявини і безліч рибалок, а річка стає ширше і глибше. Якщо на шляху вам попадеться зовсім вже крута ділянка стежки - шукайте обхід, він є.

В кінці каньйону немає можливості перейти річку, для цього потрібно буде повернутися до ГЕС і перейти по камінню - тоді лівим берегом можна буде вийти до дороги та нею - назад до мосту.
Уздовж лівого берега теж є стежка, від водоспаду до колодязя можна пройти вздовж річки (місцями потрібно стрибати по камінню), а далі - вийти наверх і помилуватися іншою частиною каньйону зверху, з боку села.
На всю прогулянку піде не менше двох годин - місця дуже мальовничі.
 
 
Екстремальні види спорту
У Буцькому каньйоні можна за одні вихідні полазити по скелях, пройтися хайлайном, зайнятися роупджампінгом та покататися на байдарці або катамарані.
Тут відмінне місце для занять скелелазінням і альпінізмом - є як обладнані шлямбурами (гаками) маршрути різної складності - від 5a до 8b, так і маршрути для лазіння зі своїми точками страховки (більшість з них стартує з човна). А може вам пощастить побачити і місцевого рибалку, який по сусідству зі скелелазами вибирається нагору з уловом в одній руці. Правда у рибалок є невелика сталева драбинка.
Щоб полазити по скелях Буцького каньйону беріть з собою друзів-скелелазів зі спорядженням або приєднуйтесь до тренувального виїзду скелелазного клубу. Готової страховки на маршрутах немає, потрібно організувати свою.

Слеклайнери крім звичайної стропи можуть натягнути високу і довгу (хайлайн) між берегами каньйону. Між цими ж берегами натягують мотузку для роупджампінга. Для того, щоб сплавитися на байдарках навіть не потрібно мати знайомих туристів-водників. Місцеві жителі організовують сплави і човнові прогулянки.
 
 
Геологія
Граніти, що утворюють Буцький каньйон, за оцінками геологів мають вік близько 2 мільярдів років. Це частина Українського кристалічного Щита - найдавнішої рівнинній плити, що покриває майже всю територію України. Мільйони років ерозії під впливом води та льодовиків і створили каньйон.

Гірський Тікич після Буцького каньйону зливається з Гнилим Тікичем, утворюючи річку Тікич, яка через ріки Синюха та Південний Буг (протікаючи ще одним мальовничим каньйоном - Актовським) впадає в Чорне море.
 
 
Де зупинитися
Якщо у вас є намет - на обох берегах каньйону є безліч місць для облаштування табору, деякі вже зі зручними колодами для сидіння і обладнаним кострищем. Там же можна організувати пікнік, якщо ви приїхали на один день. Воду можна набрати в колодязі біля скель (вона хорошої якості незважаючи на жабу, що там живе) або у місцевих.

Часто в каньйоні і в самій річці багато сміття - територія прибирається рідко, а людей багато і різних. Будьте готові самостійно організувати собі комфортний простір.

Орендного житла в селі майже немає - місцеві ще не підлаштувалися під зростаючий потік туристів. Єдина турбаза "Буцький каньйон" і здає житло різного рівня, і дає байдарки напрокат. Ще кілька готелів є в Жашкові.
У літні дні тут багато відпочиваючих різної культури та потреб, тому якщо хочете відносної тиші і самоти - краще відвідувати каньйон навесні, заодно можна помилуватися цвітінням рідкісних первоцвітів в лісі, що оточує каньйон, або восени.
 
 
Як дістатися
Найзручніше - на автомобілі.
Їхати краще через Київ, тому що дорога через Черкаси дуже поганої якості.
З Києва по Одеській трасі їхати на південь до Жашкова, там в центрі є вказівник на Буки. У напрямку вказівника, через села Сорокотяги і Червоний Кут до Бук.
Також можна заїхати через Умань (в якій парк Софіївка): по тій же Одеській трасі до повороту на село Маньківка, потім через це село в Буки.
Будьте уважні, в Київській області є ще одні Буки - теж село і теж з пам'яткою - відмінним ландшафтним парком, але без каньйону. Для точності скористайтеся координатами.
 
Громадським транспортом:
До Бук можна дістатися тільки через Київ.
З центрального вокзалу рейсовим автобусом до Жашкова. Або з Одеської площі (навпроти ТРЦ Магелан) - приватним мікроавтобусом туди ж.
В Жашкові сідайте на автобус, що їде через Буки. Автобусів зазвичай 3-4 за добу, здебільшого в першій половині дня. Розклад автобусів можна уточнити на автостанції Жашкова за телефоном (04747) 6-23-78.

Автор: Ганна Чернишова
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (6)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support