Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин»

4611

Координати: 49.0774221, 32.6583409
Тип місця: Музеї, Пам'ятники\Пам'ятки, Парки, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Замкова гора, національний історико-культурний заповідник «Чигирин»
Історія місця
Чигирин у Козацьку добу був визнаною гетьманською столицею, тому тут були резиденції багатьох українських гетьманів. Ще в 17 столітті на Замковій горі знаходилася фортеця, “рівній якій не було на всій території козаків” - писав П.Олевський. На жаль, зараз окрім лісу та озера майже нічого з тих часів не лишилося. Але можна побачити реконструйований бастіон Дорошенка. Зараз цей бастіон, пам`ятник Тарасу Шевченку та пам`ятник Богдану Хмельницькому входять до Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Каменоломні

З кінця 19 століття до Першої світової війни на горі діяли каменоломні. У результаті їхньої роботи гора знизилася на 4 метри. Коли оговталися, прийшли до думки, що завезти таку кількість каміння або землі на цю територію неможливо і не варто. Тоді в найглибшій, Золотій копальні розмістили штучне озеро. Дно встелили плівкою, засипали землею і з міських резервуарів наповнили водою. На сьогоднішній день водорості пробили плівку і вона швидко йде в землю. Навіть, якщо озеро буде вичищено, то наповнити його повністю практично  неможливо. Наразі це не є однією з пріоритетних задач, адже у місті уже була змінена система водогону.

Як дістатися?

Замкова гора розташована на заході містечка, а завдяки прямолінійним вулицям побачити гору можна побачити з будь-якої частини Чигирина. Зайти та заїхати можна зі сторони вул. Замкова та вул. Карла Маркса.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support