Статті та блог туристичного проєкту #FINDWAY

Свєтка Округляється в Шрі Ланкє: Попка з хвостіком`~

шри ланка слон на дороге национальный парк файндвей блог
План був простий – мінімум шмоток – максимум місць в декілька підходів.
І ось віддавши паспорт в залог (стрьомно якось було, тим паче це ж загран з візою), я з наплічником за спиною вже мчав на південь острова..
 
скутер прокат шрі ланка подорожвнутри буддийского храма фото

Це було просто афігєнно – свіже повітря в обличчя, з правого боку океан, зліва джунглі місцевих сел або зелені лісів. Мчиш собі – а в голові і на ділі повна свобода!
 
на мотоциклі по шрі ланкє фото гоупро мандри файндвей

З купою неймовірних місць день промайнув за секунду, та трошки з часом, завдяки болям у спині, я зрозумів що тупанул. Чим класний скутер - так це місцем перед ногами, куди я провтикав поставити свого рюкзака-монстріка Fjord Nansen на 90 літрів, і тому ввечері моя спина вже страждала, але це було моя не найбільша проблема..
 
храми будда шріланка острів азія подорож

Дуже швидко темнішало – та по моєму грандіозному плану я хотів заночувати прям на узбережжі океану в наметі, що виявилось не аби яким трясця квестом!
 
фотографії шрі ланки подорож українця файнд вейхристиянські храми шрі ланка путешествие скутером

Справа в тому що глобалізація, розвиток туризму і курортів робить свій стрьомний вклад – я боюсь що за декілька десятиліть наші діти та онуки вже просто фізично не зможуть знайти дикий пляж – все буде забудовано ресторанами, курортами, резортами та готелями, як це вже зроблено на Балі і скоро буде на Шрі.
 
яйця черепах шрі ланка могілкі черепашек нінлзя
 
Десь дві години я тупо їхав вздовж океану не маючи змоги взагалі нічого знайти, поки вже не наступила повна ніч і я такий трошки афігевший не знав куди себе подіти. Мапа мені особливо нічим не могла допомогти, а слабенька фара на моєму конику світила по ходу чисто для приколу;)
 
фотографії міст шрі ланка подорож автостоп

Я передивився і заїзджав по селам і чащам в місць 10, але все закінчувалось повною відсутності хоч якоюсь можливістю десь, вже і не пафосно, парканутись зі скутером.. До поки я не проскочив якийсь темний стрьомний поворот з написом «Приватна власність – не входити» та ознаками явного забросу в цьому місці.
 
буддійська ступа храм буддістів шрі ланкапрімус шрі ланка бутиль фото
 

Не особливо довго думаючи я не порушуючи, бо не входячи, а з разгону в'їзджаючи в непроглядну тьму незрозумілого приватного забросу, я тупо крізь чащу та хащі вилітаю на пісок пляжу. В цей момент я чомусь згадав що хазяїн прокату сказав що заборонено їздити по піску, а я подумав що вчасно про це згадав на приватній території чийогось пляжу. Мама ама кримінал.
 
подорож з наметом шрі ланка фото ночівля фьорд нансен

На пляжі справа резорт, зліва резорт, типова картину гарних ресторанів прямо на пляжі з факелами замість освітлення – всі гуляють, їдять і відпочивають. А я на скутері без світла дринчу паркуючись в хащах..
 
дикі пляжі шрі ланка відсутні
 
Солоденько собі виспавшись – я з таким же грохотом вирвався з хащ приватної території на трасу – попереду мав бути вкрай цікавий маршрут – океан, національний парк та трошки місцевих гір з водоспадами.
 
шрі ланка окейан фото гоупро підводоюшрі ланка на скутері подорож

На другий день я зрозумів, що наявність хмар і свіжого океанського вітерця це одне, а майже екваторне сонечко то інше – та вже за дві години, навіть після двох місяців в Індії, я обгорів в таку зюзю, що варений рак був не такий червоний як є, а легкий океанський бріз вітерця по відчуттям нагадував наче жвавий такий кип’яточок на шкіру.
 
 шри ланка путешествие вдоль океана на мотоциклеиндуиский храм шри ланка фото религия

Але чесно кажучи це не сильно і сприймалось, тому що я постійно з відкритим ротом катався по просто афігеним місцям. Океан та храми то одне, але потім починались старі колоніальніих часів міста. А потім ще та дорога через національний парк…
 
храми міста шрі ланки фото

Десь в місті мені пару раз пропонували: «Сер! Супер крутий тур в національний парк, слони і тд», на що я звісно казав «нє пасани», бо коштував він щось не адекватне, і моя чуйкадабра мене не підвила..
 
 буддисйкие ступи шрі ланка острі буддістів блог мандри українецьхрами шрі ланки фото
 
Справа в тому, що я для мене нацпарк та слони це їхати на джипах в джунглі по бездоріжжю. Але, якимось чином виявилось що траса якою я їхав в гори йде акурат через центр цього парку. Зрозумів я це насправді лише після того, як навколо зникли всі села й люди, а вся траса була просто магічною – навколо пархали мільярди білих та інших метелеків. Важко передати це все дійство, можливо на YouTube каналі буде щось видно – але це був немов танок тисяч метелеків, які постійно літали і перелітали навколо.
 
 водоспади шрі ланкаскутер шрі ланка фото гоупро

Менше з тим, це все було дуже гарно спочатку, до поки вони не почали залітати мені в рота, ніс та вуха, що аж довелося опустити скло на шоломі, але вони продовжували це робити вже напряму в шолом-малейкума. Але потім сталось щось взагалі неймовірне..
 
гори шрі ланка чайні плантації фото

Я тримав десь 60-80 км\г до поки не побачив попереду якусь неймовірних розмірів сраку на пів траси! Та манюююсєнький такий хвостік.. За 10 секунд я вже був в цьому місці, а цей мілий хвостік махав мені ,стрімголов убігаючи в хащі.
Я стояв афігєвший посеред траси – це був такий ВЕЛИЧЕЗНИЙ КАРЛ СЛОН! Тут, просто, на трасі, с.ка величезний слон!
 
нацпарк шри ланка путешествие скутер
 
Я повільно поїхав далі, трошки розчарований що побачив тільки його сексапільну попку, але моя грусть була лише на хвилину – попереду, біля величезної калюжі стояв Він. Просто стояв, і жував мать його травку! Звичайний такий день у слона!
 
храм слонов шриланка подорож файнд вей ераунд
 
І я стояв. Зі скутером. Бляха, живий, величезний слон в двох метрах – ніякий зоопарк в житті не порівняється з відчуттями цієї махіни, яка тихо, якось міролюбиво, посміхалась мені  біля траси жувала травку...
 
слон на дороге шри ланка национальний парк слонов
2
Пік Адама - Паломництво буддістів та весілля у Шрі...
Свєтка Округляється далі - Детектив Коломбо та заб...