Статті та блог туристичного проєкту #FINDWAY

КруглаСвєтка в Індії: Як вижити?!

india fjoed nansen sleppin bag travel
Ну та й таке! Продовжу ділитись особливостями виживання в суворих, але веселих й часом невміняємих умовах Індії :)
 
Якщо ви раптом причастні до іноді неадекватних двіжух разом з #FINDWAY, то вирогідність того що вам там буде весело стрімголов рветься до максимуму!
 
 
Менше з тим, я пройдусь по основним пунктам що от ваше не треба там робити, навіть якщо ви вже пили разом з нами водичку з Прип'яті.. (Як ми пили Чорнобильську ОСЬ ТУТ;)
Тож якщо от саме Ти, бро або сіс, раптом зберешся в Індію (або боїшся що занесе), збережи собі цей ТОП 2х2 чого от краще взагалі не робити Там..

українці в індії блог мандрів фейнд вей


4. Довіряти пересічним індусятам

Які на вокзалах, популярних місцях і по іншим скупченнях туристичного люду будуть тобі пропонувати показати дах який абсолютно безкоштовний, чи хост у друга за 20 рупій (потім виявиться що 200, і то ви не дочули це 999 999 разів).
Знову ж таке, це стосується рандомних мутних підкатів - буде набагато більше добрих і милих індусів, які просто хочуть допомогти чи полялякать, тому тренуйте свою телепатичні та аналітичні здібності зазделегідь;)

бутилка прімус у індії подорожі гоа


3. Забивати на безпеку свого шмотья
Бо сторісів як уходили й речі, й телефони, й звісно ж гроші я чув всього навсього 100тищпятсот. Це далеко не означає що там на кожному кроці кишенькові злодіякі, але саме в той момент як ти розіжмеш свої булочки довірливий грінго, тобі стане трошечки легше носити свої штанці..

торт індія пригоди індуська їжа небезпечно але смачно


2. НЕ купляй вуличну їжу з тачанок або впринципі стрьомно-виглядаючу хавку
Бо ж будеш дристать навколо два тижні наче в тебе вселився індуський бог турбо-толчка.
Я розумію що там абсолютно все окрім ресторанів виглядає дуже й дуже стрьомно, тому вуличну їжу не варто їсти впринципі, тільки якщо ваші друзі/хости впевнені що це - нормальне місце і ваші ніжні європейські шлуночка зрозуміють що то в них такоє запхали.

наплічник рюкзак фьорд нансен гоа індія подорожі


Та й нарешті номер один в нашому хітпараді!
1. Й головне - НЕ пий з незрозумілих місць мзфк!!
Всі про це чули, але я так само чув і мільйон історій що все ж таки унікуми пили з криниць, просто лівих кранів, місць й тд.
Можливість схопити брюшной тіф або ще якийсь меговірус і здохнуть настільки велика, наскільки й твоє слабоуміє це зробити.  Я пив або виключно бутильовану воду, або набирав воду у хостів які мали термоядерні фільтри на воду з під крану. Плюс можна ж завжди пити фрукти й ягоди типу кавунів;)

Оці наче прості речі зробили мені 2 місяці подорожі по Індостану без тупих пригод, тож не забувай поділитись це з тим, хто дуже хоче в Індію, та звісно ж Вибери собі один пункт який ти все одно там зробиш;)

нью делі храм банджабі  захід сонця індія для подорожей

Але продовжуючи тему факапів, зупинимось на не постійній рубриці "Факапи індусів: спроби мене обманути"

Всього таких випадків було декілька, не рахуючи їх спроби, відсічені одразу на початку, підтипу "тут є безкоштовний дах с краєвидом, ходьмо покажу" від 5 різних індусів ледь не одночасно. І в цьому топі спроб збити грошей, на першому місці одразу моє найулюбленіше - "глуховаті туристи"

Схожих ситуацій було аж дві. Перший раз наш хост, сказавши що не зможе нас захостити, постійно повторював що "twenty rupees", і ви вписались у моїх друзів у хостелі! На другий день вже на у тому хостелі (інші каучсьорфери повірили, а ми поїхали з ними за компанію) виявилось що він коштує ніяк не 20, a two hundred rupees (200).

Іншій раз проблеми зі слухом у нас були на Гоа, коли в поліцейському відділі з нас намагалися збити додаткову 100ку, а потім після перепитування виявилось 50, і знову нас впевнювали що ми просто недочуваємо ;)
фото індія наплічник фьорд нансен файндвей ераунд

Приємні спогади також з Мумбаї, коли на касі даючи решту прямо в руки Лі, я попросив перерахувати, щоб все було правильно, і от на третій раз коли ми були вже впевнені що 100кі не вистачає, тьотька в касі локальних електричок з виглядом "як це ви не помітили" показала що 100ку, яка валялась тут, біля клавіатури збоку у неї всередині (нагадаю що решту вона давала нам прямо в руки;)

Разок в #НьюДелі за безкоштовний туалет у мічєті з мене хотіли щось там багацько збити, а вийшло збити якусь монєтку, коли він вже зовсім причепився (всі індуси звісно ж ходили безкоштовно;)

храми індії піраміди древні міста світу

Найкумедніші моменти звісно були коли поліцяї за порушення хотіли збити пару тисяч, але збили пару сотєн. Я то вже розказував коли ми були на Гоа в Інстаграмі :) 

А ось інший няшний випадок був в місцевій електричці в Бомбеї, коли в мене забрали паспорт і нас відвели в якусь кібітку потрясти грошей..

-----

Історія вийшла достаточно зашкварна. Ми прийшли на зупинку локальної електрички (це у них замість метро у Мумбаї), і як завжди просто не знайшли де там каси. Як раз приїхала наша електричка, тож ми застрибнули у перший зручний вагон.

Нам навіть місце звільнили, і ми собі спокійно бачимо, як два таких ЗДАРАВЄННИХ індуса в білих рубашечках, ходять і перевіряють у всіх квиточки. Ми такі ну от, звісно ж зараз коли ми нічого не купили по всім законом ми маємо натрапити на перевірку.

потяги локальні поїзда в індії мумбаї штраф

Найбільш здоровий підійшов до нас і поцікавився що ми тут робимо, що трошки здивувало. Він сказав що це хендкрафтед вагон, на що ми ніяк не зреагували бо ми ніфіга не зрозуміли що то таке. Він ще пару раз повторив нам "хендкрафтед", що вприницпі нічого не змінило, і він запитав наші квитки, на що ми теж житєрадійно відповіли - ми не знайшли де їх купити :D

Пацан понял що ми його клієнти. Показав металевий жетон декілька разів, і попросив докі когось з нас, я показав паспорт, він типу взяв, пороздивлявся, і сказав що зараз через зупинку "пройдьомтє са мной". Типу не переймайтесь повторив, показав знов жетон, все ок. Коли ми вийшли він показав на маленький малюнок збоку на вагоні - мілий крабо-рак. де ми й допетрели - вагон для людей з особливими потребами.

храми індії фото лайфхаки корупція спроби обманути

А він вже віддав мій паспорт наступному індусу, і ми пішли на станцію на гору в аля "кабінети" за касами, а за нами ще індусів 20, дууууже засмучених. Нас завели в маленький кабінет, і нам як гостям дали присісисти, інші всі індуси дуже засмучені, а також дуже здивовані нашою компанією, чекали своєї судьби, а я прямо був в предствятковому очікуванні чогось дуже цікавого :D

Зайшов головний та найбільший індус який нас терористів спіймав, всівся,, подивився на нас, потім на ідусів, індуси на нас, ми на них.

Тут раптом заходить інший, і типу пішли в іншу кібітку-кабінет. Прийшовши він почав розказувати що скілько ми всього порушили, і що ця бідося тягне на "папірці написав скільки багато" тягне. Ніхто звісно здаватись не збирався, тому ми розказали, що впринципі і було правдою - ми тільки приїхали, на станції кас тупо не знайшли (вони всі дуже тупо десб скраю маленькі), і просто сіли в вагон який перед нами зупинився. На що він так резонно відповів. що типу ви ж порушили, всьо. На що ми рєзонно, як би ми знали, ми б не порушували.

спальник фьорд нансен подорожі

Він почав знову типу маємо заплатити, і все, ось сума.  То думаю вже ок, але налічкі нема, виписуй штраф, ми у банку оплатимо (а не тобі в кишеню;), на що він звісно тіпа ніяк нє, тільки тут і зараз - на що ми рєзонно, у нас з собою стандартних 200 рупій на двох ;D

Він типу - ну покажіть, ми показали гаманці, а в мене як назло там ще була 500та купюра прихована, і він знову такий ну ооот, 500 же Є. Я пошивілів ізвілінами, і вирішив піти в контрнаступ. Кажу що: ми блогери, приїхали з Європи знімати та показувати що Індія - безпечна країна для подорожей, тут такі гарні й прівєтліві люди, іноземних туристів поважають і їм допомогають, а що я матиму зараз оце розказати?

І тут парніша змінився в обличчі.

Попоросив мене показати мій інстаграм (точно, ви ж теж підпишіться @findwayua), та зрозумівши що я не обманюю, я хутко додав що і YouTube канал можеш подивитись (теж findwayua доречі, навсяк;). Він попросив інст Лі, вона дала ймоу тепер вже свій телефон, він там знайшов себе і  - зафоловіл, - себе :D

ченнай храм на колесах парк красоти індії

І тепер вже втрічі доброзичливіше він почав розказувати що зараз у Мумбай доречі, щорічні змагання - скачки, і він там сидить у VIP ложе, тож якщо хочте, приєднуйтесь;))

Потім була черга з чуваків які працюють в тих кабінетах, які заходили до нас і почерзі фоткались з нами, а іноді окремо з Лі :D

Вже "наш" чувак сказав, що той найбільший і головніший що нас зловив, не хоче нас відпускати, але зараз він відійде, і все буде добре. І такі через хвилин 5 нам видали по квитку (самі ж у себе там і надрукували), і один з подопєчних провів нас і посадив на електричку..

І от мені прям цікаво зараз, що б ще можна було сказати їм, якщо ти не блогер, а просто мандрівник, щоб розрулити оцю всю ржаку? Ені айдіаз?!

2
Топ 10 причин Чому варто поїхати в Індію?!
КруглаяСветка чи в Индии? Нью-Дели и Джайпур"