Статті та блог туристичного проєкту #FINDWAY

Трошки транспортних лайфхаків по Індії: Бжжжж! ;)

india find a way коровы в индии фото блог файнд вея
І ще кілька важливих лайфхаків про подорожі Індією - а саме транспорт та що дивитись 0_О

Почну з міст. На першому місці у великих містах це звісно метро - воно там зараз будується страшенними темпами, вони надсучасне і з кондьорами, просто лакшері.

З автобусами будь напоготові - у багатьох містах ще не винайшли номерування маршрутів, тому якщо доведеться пересуватись цими "маршрутками", запитуйте чи їде туди-то. Але! Будь готові до стандартної індуської відповіді - мотиляння головою.

Це мотиляння - це і так, і ні, і можливо, і не знаю, і вчора я погодував свою корову два рази бананами.. Вощем це абсолютно все що завгодно, і вони поміж собою нормально так цим способом спілкуються. Тому просто запитуйте всіх в автобусі, і хтось такі англіською відповість (її там по ходу майже всі знають).

тук тук традиційний транспорт Індії

Третій спосіб є традиційний - тук тук. Цей викідиш достатньо зручний для цієї дічі на вулицях, але будьте вкрай уважними по цінах - водіїх можуть опинитися вкрай ушлими якщо ти білий турист. З таксі справи легше - там є всюди Uber і він мего дешевий, тому іноді навіть краще їхати їм а не тукамі;)

Ну і самий вірняк це пішки - побачити цей справжній колорит та культуру вулиць, та й впринципі багацько чого побачити! Тому хапаємо водичку і їжі в наплічник - і гайда досліджувати!

способы перемещаться по индии транспорт лайфхаки

Дуже зручним способом померти, але ще й пересуватись - це не потяги, як ти можливо подумав;) Це теж звісно спосіб, але про це пізніше. Почнемо з двох-колесного транспорту, типу скутер\мот!

На початку звісно все оце що на дорогах виглядає як всеосяжний хаус, та з часом він таким і залишається - живи там хоч все життя;)) Тим не менш, до відсутності правил швидко звикаєш (хоча за шолом і не пральну парковку можуть штрафанути), і подорожі по містам і поміж невеличких міст на невеликі дістанції стає дуже зручним.

индия скутер и мотоциклі в качестве транспорта

Єдине що - срака починає жутко боліти як накатаєш 100км+, хоча мало б бути комфортно. Так само треба бути дуже уважним на заправках - можуть не долити, взяти більше грошей і тд. Впринипі скутер - це універсальна зброя по всій Азії. Дешевий прокат, максимум емоцій, та ще якщо це саме скутер - великий наплічник ізі встає попереду під ноги.

На вєл раджу забити, бо там то капец як не зручно далеко катати із-за купи людей-транспорту-трешу, ощем померти від скукі або іншого транспорту наізі.

супер транспорт Индии фото лайфхаки путешествий

Для далекої дороги само собою підходить більш за все потяг. Але почну з автостопу - пробували, працював без проблем. Звісно треба особливо увагу приділяти що у вас нема грошей - там це називають "Free ride". Але головне, пояснити що ти не ходяча купюра і їдеш безкоштовно. Для індусів це буде трошки нонсенс - білий без грошей.

индуский автомобиль India Cars travel findwayua photos blog

Але найбільшим мінусом атостопу для мене було не те що міста безкінцеві - просто страшно уявити, скільки там треба топати щоб знайти хоч якесь зручне місце для стопу. 

Тим не менш, найстрашніше там безкінцева спека, а я на секундочку був в Індії у зимку! Якщо раптом десь застрягнеш, ще й без НОРМАЛЬНОЇ води - вірогідність твоєю щасливої смерті життєрадійно підскакує;) Але стопити можна;)))

храми в Індії монастирі релігія індусів іудаїм

Другим по зручності будуть автобуси (літаки між містами - це якось занадто мажорнічно). Є дуже зручний додаток RedBus - З ним на ізі подивитись що є, рейтинги та відгуки і таке інше. Але з дешевими автоусами дуже часто, як нам казали індуси. бувають стрьомні лажи. Впринципі і без розповідей достатньо буде вам почитати відгуки про ту чи іншу компанію і маршрут. Але знову ж такі опробувано, доїдете кудись ;))

І переможцем в номінації пересування опок стають - потяги! Так так, саме оці всі класи, незакривающієся двері і постійна відсутність квитків:) Перше що ви маєте знати про них - вони постійно запізнюються. Постійно. Можуть на 10 хвилин, можуть на 4 години, дивлячись як тобі не пощастить;)) 

Тим не менш, як можна спростити життя подорожей залізницею нижче:

GOPR3647 1517380533343 high 01

№1. Квиток іноземець онлайн не купить
Впринципі, вприииинципі, можна повоювати та спробувати, але поки я то намагався декілька днів, в мене і офіційний сайт ломався 100500разів (ІТ країна), і в мобільному додатку індуси постійно йдуть на 15 хвилині перерви. Що це за перерви, я ваще хз, але в додатку в цей час продаж квитків недоступний. Одним не злим тихим словом - побойтесь бога Шиву та підіть на вокзал.

№2. Купляйте зарання
От прям краще за тижня за два. Я розумію що це складно планувати, воно то все на ходу виходить, але якщо хочете дешеві квитки - краще так і робити. Про ціни та класи буде нижче.

№3 Шукайте туристичну касу
Якщо квитків вже немає, не купляйте квиток у списки очікування! Як оці всі списки очікування працюють там навіть самі індуси не до кінця розуміють;)

Суть наче в тому що квиток типу можна купити навіть якщо їх нема, але там є два списка очікування, якщо звільнеться місце то автоматично ти вже будеш з місцем, а якщо ні то повертають тільки частину грошей, ОЩЕМ - ДІЧ!

Самий крутий лайфхак - знайти туристичну касу! Вони є тільки правда у великих містах, але с закордоним паспортом ти купиш квиток навіть якщо їх нема, трошки дорожче правда, але купиш.

GOPR6002 1519454489061 high 01

Хутко по класам: Сидячі, 1-3 клас, Sleeper, General
Нам всіляко затверджували, що безпечний тільки 2 клас і вище, але то було щоб збити більше грошей знас у туристичному бюро. Найзручніший та дешевий варіант - купляти сліпери. Це як наші плацкарти, тільки третя полка теж для людей, а для багажа місця немає;)

Самий лакшері - Дженерал: дуже дешево (кажуть можна і не платити), типу тільки сидячі місця (хоча там на другій полці на залізяках для багажу спиться оч даж нічо).

В якості мобільного додатка можете скачати офіційний типу Indian Rail IRCTC, чи буль який інший чисто щоб гуглити наявність квитків, а в деяких можна навіть бачити на скільки потяг затримується, та на яку платформу прибуде. Але, це все, звісно ж, не точно. Це ж Індія.

християнство индия храмы монастыри индусы

Про те як виживати в Індії я вже розказав майже все (Якщо ні то ви в коментах запитуйте одразу про що написати;) Тим не менш останнім пунктом буде що варто відвідати в цій країні. З міст я одразу виділю три в яких бував:

Краще за все щоб першим містом був Нью-Делі - після трешу в столиці всі інші міста почнуть здаватись більш спокійними та цивілізованими, тож онлі драйв, онлі хардкор!

Другим містом пораджу Бомбеї ті що Мумбаї. Місто кипить, бурлить, фільми знімають, англійська колоніальна архітектура вражає, локальні потяги набиваються до сраки. Те що треба.

Третім виділю Мадураї як найбільш автентичне та старовинне місто, з його неймовірним центральним храмом. Там час зупинився, і це прям майже номер один в мене, не пропустіть!

Южна индия храмы темплы иудаизма пирамиды Индии

Менше з тим, я не хочу сказати що інші місця варто пропустити - вони всі унікальні і дивовіжні. Деякі місця занадто розпіарені, як те Гоа, хоча по факту нічого особливого там немає абсолютно. Головне - це що все багатство Індіїї в її маленьких стрьомних вуличках та трущобах, неймовірних храмах від маленьких до капєц яких комплексів.

Тож хапайте ноги в руки, ноги можна на скутер - і вперед!

П.С. В Моллах (торгових центрах) точно нічого цікавого, не ведіться розказам індусів як там круто :D

1
СвэткаКругла докатує Індію: Столиця ІТ, візиту інд...
КрухлаСвЄтка в Індії: Величний стародавній Мадураї