Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків Музей Археології університету Каразіна, Харків
Університет був заснований в 1804 році, а в 1807 році заснували кабінет старожитностей університету.
 
Історія виникнення
Справа вся в тому, що професори, які їздили в закордонні поїздки, привозили з собою цікаві стародавні речі і зберігали їх в цьому кабінеті. У 1919 році, як окремий підрозділ університету, був заснований Музей археології. Найпершим експонатом в старожитностей була Ольвійська стела, яка була подарована піклувальником університету графом Потоцьким. Стела була знайдена в давньогрецькому місті Ольвія, яка тоді була грецькою колонією на березі Чорного моря. На ній, давньогрецькою мовою була написана подяка богу Аполлону за гарний врожай.

Спочатку музей археології знаходився на вулиці Сумській і будівля музею горіла кілька разів у своїй історії. У 2013 році музей переїхав у своє сучасне приміщення.


Експозиція музею
У залах музею представлені культури і народності, які проживали на території Слобожанщини з 3000 до н.е. до козаччини 18 століття нашої ери.

Серед експонатів музею є поховання собаки часів скіфів, 7 століття до н.е. Собака була похована як людина, на ній також одягнені дорогі намиста з фаянсового бісеру, який робили в той час тільки в Єгипті. Швидше за все скіфи пройшли шлях з Єгипту до Криму, в одну з грецьких колоній, а з Криму вже в Полтавську область - де була знайдена собака. Собака у скіфів вважалася жертовною твариною і супроводжувала господаря в потойбічний світ. Встановлено, що ця собака померла своєю смертю.

Також є скелети, що датуються 3 000 до н.е., бронзового століття, які були знайдені зі зброєю і їжею в посудині з якою вони разом були поховані.

Серед артефактів також є скляна антична прикраса, яка була знайдена при розкопках Херсонеса Таврійського в Криму. Готичне скло, яке представлено в похованні, розфарбованими скляними кубками.

Експедиції музею
Зараз в музеї діє 3 експедиції:
- розкопки Більського городища; села Більськ, Полтавської області;
- розкопки поселення готів, 3-5 століття н.е. за часів великого переселення народів, село Війтенки;
- розкопки Салтово-маяцької археологічної культури, поселення Верхній Салтів.
Також в музеї діють тимчасові виставки. У музеї в кінці осені \ початку зими проходить виставка за результатами археологічних досліджень за календарний рік.

Як дістатися:
Музей знаходиться у будівлі Національного Університету ім. В. Каразіна.
Найкраще дістатися до станції метро "Держпром" \ "Університет", а звідти пішки до будівлі університету.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support