Красна площа, Чернігів

3814

Координати: 51.4910167, 31.2986112
Тип місця: Майдан\Площа
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Красна площа, Чернігів Красна площа, Чернігів Красна площа, Чернігів
Історія назви
Ще з часів князювання у місті ця площа, яка називалася П’ятницьким полем, була місцем усіх торгів та базару. «П’ятницька» назва зумовлена знаходженням поруч П’ятницької церкви, яку у свій час профінансував сам князь Ігор із «Повісті минулих літ». А факт того, що в центрі був базар, створив нову назву «Базарна». Варто також сказати про назву «Театральна», адже поруч із нею височіє Чернігівський обласний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який побудували 1959 року.
 
Остання назва, яка є найбільш розповсюдженою, це Красна площа. Походження слова «красна» не від кольору бруківки, якою центр застелений з 1935 року, а від слов'янського прикметника «красний, що означає красивий». На мапі міста, що датована 1930 роком можна знайти назву «Червона площа» українською мовою. Місцеві жителі звикли називати центр будь-якою назвою з вищеперелічених.
 
Місцевість крізь роки
Площа пережила погроми татаро-монгольським військом, від чого зменшилась у розмірах. Але якщо говорити про центр як місце торгівлі, то це почалося з XIX століття, коли купці почали відкривати тут свої крамниці. Це призвело створення цілих колонад та галерей торговельних лавок. Але через несприятливі наслідки такого переповнення людей у центрі та відсутності зручностей для облаштування торгівлі, на початку 1930-го року все розібрали та забрукували площу вже звичною бруківкою. З того часу вона перетворилась на пішохідну частину міста та місце великих святкувань та концертів.
 
Якщо продовжувати говорити про архітектуру, яку видно з центру, то можна нарахувати: Чернігівський обласний молодіжний центр (раніше кінотеатр Щорса), готель «Десна», де можуть зупинятися туристи, міська адміністрація з великим годинником, пам'ятники Захисникам Міста, Небесної Сотні та Бійцям АТО та музично-світловий фонтан.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
- тролейбуси за №1, 9 - зупинка «Облмуздрам Театр», «вул.П’ятницька», «вул. Кирпоноса»;
- автобуси за №10, 27, 33, 38, 39 - зупинка «Алея Героїв» та «Облмуздрам Театр».
 
Автор: Денис Василенко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support