Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя Колишня авіабаза аеродрому Широке, Запоріжжя
Такого унікального місця на пострадянському не знайти. Справжнє кладовище літаків знаходиться біля селища Широке. Сталеві птахи чверть століття чекають повернення у небо, однак це, на жаль, малоімовірно. "Дельфіни", "кукурузники", "Вільги", АН і Мі стали експонатами у музеї просто неба, які тепер тихо відпочивають та спостерігають за туристами з усієї України.
 
Історія
У свій час «Запорізький центр льотної підготовки імені Маршала авіації О. І. Покришкіна» був відомий на весь Радянський Союз. Саме тут тоді готували льотчиків-випробувачів для всього СРСР. В училища не було аналогів. Термін навчання становив 3 роки. Юнаків та дівчат вчили управляти вертольотами та літаками. Авіадром на території колишньої бази ДТСААФ (організація радянських часів - Добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту) почав занепадати у 1990-х роках. Вся техніка була робочою, але на початку 2000-х авіабаза остаточно перестала функціонувати через припинення фінансування держпрограми з підготовки льотчиків.
 
На базі ДТСААФ перебувало 3 ескадрильї. Тут знаходилися навчальні корпуси, гуртожиток і робоча техніка, яка регулярно підіймалися в повітря. Протягом тривалого часу Центр льотної підготовки перебував у практично «занедбаному» стані. Прикро, що за роки незалежності України аеродром не змогли зберегти. Весь цей час ним ніхто не займався, злітні смуги розкрадались, а на території аеродрому навіть проводилися автомобільні перегони.
 
Майбутнє авіабази
Надія на відновлення є. Із листопада 2017 року розпочалося відновлення аеродрому і всього підприємства. За два роки встигли сертифікувати злітну смугу, встановити освітлення, провести міжнародні змагання вертолітників. На базі Центру льотної підготовки планують зробити аероклуб, в якому будуть займатися парашутисти, планеристи, мотодельтапланеристи та моделісти. На базі цього клубу буде створена школа пілотів, де всі охочі матимуть змогу вчитися.
 
Крім того, тут планують розвивати туристичну точку. Вже проводилося дві нестандартні екскурсії, під час яких групи приїжджали на АТ "Мотор Січ" (Запоріжжя), сідали там на вертоліт, пролітали над островом Хортиця, приземлялися в Широкому, гуляли, влаштовували фотосесії і поверталися назад.
 
Чим зайнятись?
Потрапити на територію об’єкта досить складно - охоронець на КПП не пропускає відвідувачів. Але можна дістатись обхідними шляхами. Цікаво буде не тільки подивитися на льотну техніку, а й на занедбані будівлі, яких тут багато. При бажанні навіть можна піднятися на дах. Без фото звідси ви звідси точно не залишитесь.  У 2018-му тут проходив фестиваль «Музика і небо», який зібрав понад 12 тисяч глядачів. А у 2019-му тут організували фестиваль електронної музики ZOUND Festival. Слідкуйте за подіями, які тут будуть відбуватися.
 
Як дістатись?
Покинутий центр льотної підготовки знаходиться між Дніпром та Запоріжжям, біля станції «Аероклуб» на автошляху Н-08. Дібратися сюди краще своїм ходом, користуючись GPS.
 
Автор: Софія Лук’янчук
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support