Музей трамваю, Вінниця

2749

Координати: 49.2340595, 28.4361631
Тип місця: Музеї
Вхід: З екскурсією
Парковка: Не облаштована
Офіційний сайт: http://museum.depo.vn.ua/
Музей трамваю, Вінниця Музей трамваю, Вінниця
Історія
Ілля Ільф, автор славнозвісного пригодницького роману “12 стільців”, колись казав, що в поїзді читають книжки, бо нудно, а в трамваї, бо цікаво. Так само цікаво й у Вінницькому музеї трамваю. Перші спроби відкрити колії для нового виду транспорту були ще в 1898 році, хоча жодна з цих ідей не дійшла свого логічного завершення. Все розпочалось у далекому 1912 році, коли були закуплені перші сім трамваїв з Нюрнберзького заводу “MAN”. І вже з наступного року, кожен вагон був готовий взяти вісімнадцять сидячих та чотирнадцять стоячих пасажирів щодня. На той момент звичайний кондуктор або водій отримував двадцять п'ять рублів, що становило половину заробітної плати керівника “Вінницького міського електропідприємства”.
 
Трамвайні колії розтягнулись на відстань 10,5 кілометрів, а за 1914 рік цим видом транспорту скористувались близько 2,5 мільйонів пасажирів. Для порівняння, Київський метрополітен сто років потому зможе перевозити таку кількість осіб за дві доби. На початку ХХ століття проїзд трамваєм коштував всього вісім копійок, а пільговий квиток - чотири копійки.
 
У 20-ті роки минулого століття, постійна зміна влади і відсутність палива на електростанції стали причиною занепаду транспортного господарства. Поступово воно було відновлене, а вже в 30-их роках 78 тисяч осіб за рік стали пасажирами трамваю. З приходом окупаційних німецьких військ функціонувала лише певна частина транспортних шляхів, а по їх відходу дорожнє полотно було зруйноване повністю. У часи відбудови депо значно оновило склад трамваїв, відновили також колії. Наприкінці 1960-х років курсував 71 вагон, ще дев’ять перебували на інвентарному обліку. Вагони переважно були отримані з НДР, Миколаєва, Дніпропетровська і Сімферополя, а протяжність транспортного полотна становила 30,4 кілометра.
 
Сучасність
Експозиція музею включає історичні фотоматеріали, схеми та карти, тож відвідувачі побачать п’ять справжніх трамваїв, які в свій час обслуговували Вінницю. Незважаючи на доволі похилий вік вагонів, вони повністю справні, тому, за необхідності, можуть вийти на рейс. З нагоди 100-річчя запуску першого трамваю, в 2013 році у Вінниці було відкрито музей, що розташувався на території трамвайного депо. Охочі винайняти вагон з метою індивідуальної поїздки містом можуть здійснити своє бажання.
 
Музей трамваїв неодмінно буде захопливою пригодою як для дітей, так і для дорослих відвідувачів депо.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support