Пам'ятник топаючиму коню, Конотоп

5621

Координати: 51.2374772, 33.2088214
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки
Вхід: Безкоштовний
Пам'ятник топаючиму коню, Конотоп Пам'ятник топаючиму коню, Конотоп Пам'ятник топаючиму коню, Конотоп
Кінь - шанована багатьма народами тварина: від древніх греків до вишуканих англійців та мешканців українського містечка Конотоп. Саме тому у 2008 році в Конотопі з’явився пам’ятник коню - неофіційному символу міста.
 
Походження символа міста
Існує дві версії, чому ж саме кінь відзначився такою честю. Згідно з першою, століття тому навколо цієї місцевості розляглися болота, які затягували у свої тенета ворожих вершників разом зі скакунами, звідси й назва - Конотоп. За іншою легендою, коні активно залучалися до постачання води з річки, ходячи по колу та витоптуючи копитами землю по заданому маршруту. Обидва варіанти мають право на існування, тому кінь по праву займає почесну роль у творенні міста.
 
Спочатку пам’ятник був сприйнятий місцевими неоднозначно: когось не влаштовував “хворобливий” вигляд коня, а комусь захотілось додати біло-чорних смуг, як у зебри.
 
Реконструкція
Одного дня стався прикрий інцидент: невідомі намагалися залізти на символ міста, але тонка конструкція не витримала вершника. Постраждалий кінь опинився на реконструкції у майстерні місцевого скульптора Юрія Ведмедя. Тим часом мешканці міста стривожилися тривалою відсутністю улюбленця і були раді знову побачити гнідого. Була навіть ідея замінити матеріал пам’ятника на більш міцний, але до реалізації справи не дійшли. Кінь і досі залишається окрасою та втіхою міста.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support