Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог

3449

Координати: 50.3295392, 26.5221012
Тип місця: Музеї, Замки\Садиби\Фортеці
Парковка: Не облаштована
Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог Музей книги та друкарства, Луцька вежа, Острог
Історія
Музей книги і друкарства відчинив двері своїм відвідувачам 10 вересня 1985 року. Експозиційна колекція музею базувалася на книгах Братства імені князів Острозьких(1909-1912). За тих часів відвідувачі мали змогу ознайомитися з “Апостолом”, “Служебником”, “Євангеліє-Апаркос”, “Острозькою Бібілією” - стародруками. Активно збірка поповнялася в період з 1970 по 1990 рр. Нині вона складається з більш як 4900 книг, серед них 1 500 стародруків і 150 зразків рукописів XVI – XXI ст.

Які рідкісні книги можуть бути вам цікавими в музеї?
· Рукописний Коран - єдина рукописна версія цієї книги на всій Західній Україні
· Coniurationes demonum - книга 1492 року, в якій зберігається детальний опис обряду екзорцизму
· Острозька Біблія 1581 року
· Прижиттєве видання “Енеїди” Котляревського
· Празьке видання “Кобзаря” Шевченка

Будівля
Луцька надбрамна вежа - місце розташування музею. Це пам’ятка оборонної архітектури середини XVI ст. Перш за все - це барбакан - частина пізньосередньовічних фортифікацій, призначена для захисту підступів до міських брам. Проєктуванням вежі займався Якуб Мадлайн. Він також автор костелу у Стрию, Луцької брами у м. Дубно і Великої синагоги в Острозі. Вежа має три поверхи і приваблює поєднанням міцності і вишуканості - високі стіни і розкішного ренесансного атику.
 
Автор: Яна Жила
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support