Римсько-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії, Одеса

20027

Координати: 46.4804574, 30.7387376
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Офіційний сайт: https://cathedral.od.ua/
Римсько-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії, Одеса Римсько-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії, Одеса Римсько-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії, Одеса Римсько-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії, Одеса Римсько-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії, Одеса
Катедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, також відомий як Собор Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, є важливою складовою життя одеситів та гостей міста, адже він є головним храмом Одесько-Сімферопольської дієцезії.
 
Історія створення
Спочатку храм був дерев’яним, але у 1847 році почалося будівництво за проєктом італійського архітектора Франческо Моранді, але допрацював і завершив роботу польський зодчий Фелікс Гонсьоровський. Собор зведений у романському стилі з елементами готики, про що свідчать фронтони та витягнуті вікна дзвіниці.
 
В соборі поховані римо-католик граф Луї Олександр Андро де Ланжерон, який здійснив великий вклад в розвиток міста, тираспольський єпископ Вікентій Липський та інші священнослужителі.
 
Радянський період
За часів радянської влади храм перелаштували на болгарсько-німецький клуб. На початку Другої світової війни німці повернули його місцевій громаді. Але вже в часи повоєнної відбудови святиня була перетворена комуністами на спортивний зал, а місця поховань важливих для парафії та міста постатей служили ямою для стрибків у довжину. Лише в 1980-х роках був запущений процес передачі церкви громаді, була розпочата реставрація самої будівлі та чудом уцілілих цінностей.
 
Наш час
Сьогодні літургії проводяться трьома мовами: українською, польською та російською. Орієнтовно храм може вмістити до 2000 парафіянин. В соборі відбувається багато мистецьких активностей, наприклад, концерт музики епохи Відродження або благодійна виставка робіт одеського художника В. Осетенка. Функціонує також сайт, де можна здійснити віртуальну екскурсію храмом та дізнатися більше про життя парафії.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support