Музей «Історія Трускавця»

1336

Координати: 49.27768, 23.50671
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Парковка: Не облаштована
Цікавість: Загальна
Музей «Історія Трускавця» Музей «Історія Трускавця» Музей «Історія Трускавця» Музей «Історія Трускавця»
Музей розташований у самому центрі міста практично на межі Курортного парку в унікальній історичній будівлі вілли «Саріуш».

Вілла побудована на початку минулого століття на замовлення сім'ї Розвадовських, представників старовинного польського роду, які брали участь у розвитку Трускавця як курорту. З 1980 року охороняється як пам'ятка архітектури ХХ століття.
 
Згідно з “Інструкцією про забудову карпатських курортів”, усі дерев'яні будівлі зводилися у закопанському, норвезькому чи швейцарському стилі. Як говориться в різних джерелах, вілла «Саріуш» побудована в стилі модерну з елементами мавританської культури та історизму. Перші відвідувачі переступили поріг будівлі у 1901 році, й аж до початку Другої світової війни вілла продовжувала приймати гостей, які приїжджають «на води». З приходом радянської влади якийсь час будівля використовувалася не за призначенням, трохи пізніше в Саріуш розміщувалася фізіотерапевтична лікарня курорту, а з 1957 року — головний корпус дитячого санаторію «Джерело».
 
За даними незалежного медіа-проєкту Трускавець, роботи зі створення в будівлі вілли музею велися з середини 1981 року та до кінця 1982 року, а саме 29 грудня експозиція була представлена ​​відвідувачам. Спочатку в музеї історії Трускавця зібрали артефакти, отримані в ході археологічних розкопок на території міста та околиць (перші згадки про поселення на цій території датовані IV століттям нашої ери). А також експонати періоду кінця XIX — початку XX століття, які розповідають про життя бойків у передгір'ях Карпат: їх знаряддя праці, національний одяг, посуд, прикраси та предмети господарського призначення.
 
Особливе місце займає колекція, присвячена становленню Трускавця як курорту. Вона виділена в окрему експозицію та охоплює період з 70-90 років минулого століття і до сьогодні. Вже в незалежній Україні колекція музею поповнилася новими експонатами, які розповідають про закриту раніше сторінку в історії держави — повстанський рух. Цей зал розміщений у підвальному приміщенні, щоб передати всю атмосферу того часу, коли рух за незалежність був у глибокому підпіллі.

Колектив музею веде дослідницьку та просвітницьку роботу. Працюють 7 експозиційних залів, художня галерея та лекційний зал, де проводять різноманітні заходи, присвячені історії краю та курорту, повстанському руху, відзначають свята, пам'ятні дати тощо.
 
Музей пропонує гостям туристичні два пішохідні маршрути містом у супроводі досвідченого екскурсовода:
  • Туристично-інформаційний центр – Музей міста-курорту – Бювет №1 – 500 грн.
  • Туристично-інформаційний центр – Музей міста-курорту – Бювет №1 – Джерело «Юзя» – 600 грн.
Екскурсії у самому музеї платні. Вхід до експозиції «Історія Трускавця» від 20 до 40 грн, екскурсія — 100 грн; в експозицію «Повстанська криївка» від 10 до 20 грн., екскурсія — 50 грн. Експонати можна фотографувати або знімати на відео, вивчати та робити копії документів та унікальної літератури, а також оформити «Весілля за добу» прямо у приміщенні музею. Всі ці додаткові послуги також є платними, але є пільги для певних категорій відвідувачів.
 
Адреса музею: Майдан Січових Стрільців, буд. 2, м. Трускавець, Львівська обл., Україна.
Час роботи: щодня крім суботи з 10:00 до 18:00.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support