Колишня друга поліклініка ім.Леніна, Лисичанськ

4207

Координати: 48.890822, 38.4727746
Тип місця: Покинуті об'єкти, Дахи
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Колишня друга поліклініка ім.Леніна, Лисичанськ Колишня друга поліклініка ім.Леніна, Лисичанськ Колишня друга поліклініка ім.Леніна, Лисичанськ Колишня друга поліклініка ім.Леніна, Лисичанськ Колишня друга поліклініка ім.Леніна, Лисичанськ
Досить гарна будівля звертає на себе увагу в місті Лисичанськ. Спершу може здатись, що це палац відомого пана минулих століть, проте це зовсім не так.
 
Історія побудови
Лікарню було відкрито при содовому заводі вперше в 1892 р., розрахована лише на 8 ліжок і на той час в ній цілодобово чергував лікар. У 1899 році лікарня розширилася - було побудовано два будинки: в одному розташовувалися терапевтичне та інфекційне відділення, в іншому - травматологічне і пологове. У 1909-1912 роках велося будівництво нової будівлі лікарні на 50 ліжок з прачною і паровим опаленням. Цікаво, що лікарня мала навіть ліфт. На початок ХХ ст. це була найкраща лікарня Донбасу. Під час Першої світової війни сюди на доліковування прямували солдати царської армії.
 
Дах лікарні був зроблений з французької черепиці, а стіни з червоної цегли. Вікна та двері були вітражними. Як і всі будівлі мікрорайону лікарня була побудована в стилі модерн.
 
Наші дні
Проте лікарню закрили у 2010 році через банкрутство заводу. Зараз споруда перебуває на балансі Луганської області, відтоді почалися руйнування і вандалізм, безліч сміття, розкидані історії хвороб і побите скло. В будівлі відчувається певна містика. На додачу, будівля під загрозою сповзання ґрунту, тож зайвий раз заходити всередину не варто.
 
Автор: Софія Уразовська
Даня, 11.12.2020
В общем, сейчас госпиталь обнесли профилированным металлическим забором. Видимо, собрались его реконструировать. В него пока, возможно, не получится пробраться. Разве что походить вокруг и полюбоваться архитектурой. Отзыв актуальный на 11.12.2020
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support