Пам'ятник засновникам Києва

9618

Координати: 50.4290532, 30.5684924
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Так
Пам'ятник засновникам Києва Пам'ятник засновникам Києва Пам'ятник засновникам Києва Пам'ятник засновникам Києва Пам'ятник засновникам Києва
Пам’ятник засновникам Києва

Пам’ятник засновникам Києва — скульптурна композиція, розміщена в столиці України Києві, є одним із багатьох символів Києва та України загалом. Він був відкритий навесні 1982-го року в Наводницькому парку на Дніпровській набережній, неподалік мосту Патона. Відкриття пам’ятника було присвячено 1500-річчю міста. Монумент виконаний як лодія, на якій стоять образи братів Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либідь, які, за давньою легендою, є засновниками міста.
 
Історія
Крім легенди про заснування міста, що була змальована Нестором Літописцем у "Повісті Временних Літ", пам’ятник також несе у собі власну, не менш цікаву історію. Пам'ятник мав би бути розташований на тодішньому Московському мосту. Але цей проєкт не втілився в реальність, адже міст зовсім для того не підходив. А все через те, що буйні вітри просто-таки б зірвали постамент та скульптуру було б дуже погано видно знизу мосту. Але, врешті-решт, 22-го травня 1982-го року монумент встановили в Наводницькому парку, який знаходиться неподалік моста Патона. Авторами скульптури стали майстри Бородай та Ферещенко.
 
Пам’ятник має й декілька цікавих фактів. Він був зображений на українських купонах вартістю від 100 до 500 гривень, які ходили на території України в 1991-1996-х роках. А також, коли у 2010-му році частина пам’ятника зруйнувалася, бо за вимогами тих часів всередині він був зроблений з бетону, тож матеріал з часом попсувався. Проте пам’ятник було відреставровано і в реставрації використовували вже інший матеріал - бронзу.
 
Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support