НЛО в будинку («тарілка» на Либідській), Київ

6292

Координати: 50.4116354, 30.5249333
Тип місця: Архітектура
Вхід: Безкоштовний
НЛО в будинку («тарілка» на Либідській), Київ НЛО в будинку («тарілка» на Либідській), Київ
Тарілка на Либідській з’явилась у 70-х роках минулого століття, так називають в народі архітектурний комплекс в якому сьогодні розміщується Український інститут науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ), а також Державна науково-технічна бібліотека України.

А з самого початку автор будівлі - архітектор Флоріан Юр’єв розробляючи проект інституту, мріяв облаштувати музичний театр, особливістю якого було б проведення музичних вистав під гру кольорових градієнтів на світловому екрані. До розбудови театру Юр’єв підійшов з усією відповідальністю: рівень акустики ретельно вимірювався, щоб не було зайвої штукатурки на стінах, яка б могла приглушити звук. Але театр так і не почав функціонувати, спочатку там розмістити кінолекційний зал, а декілька поверхів інституту майже одразу забрали під архіви КДБ. Флоріан Юр’єв навіть отримав премію Держбуду СРСР “За новаторство в архітектурі”.
 
В 90-х роках будівля почала занепадати. Достатнього фінансування не виділялось. Життя продовжувалось лише у великому холі, де проводили ярмарки та розпродажі. Ця будівля не була захищена від знесення, тому її в 2012 році навіть позбавили статусу пам’ятки.
 
Наприкінці 2016 року, до справи долучились чиновники Міністерства освіти України. У держави не вистачило фінансування для відновлення “тарілки”. Було вирішено здати в аренду. У 2017 році просочилась до преси інформація, що “тарілку” хочуть знести та на її місці побудувати черговий торговий центр. На підтримку захисту пам’ятки став відомий рух #Savekievmodernism, учасники якого борються за збереження модерністських пам’яток. Як виявилось, боротьба за тарілку була не даремною. Майбутній орендар обіцяє зберегти споруду та має провести капітальний ремонт.
 
Адреса: Київ, вул. В. Антоновича, 180
 
Як дістатись: 4 хв. пішки від метро Либідська (синя гілка метро). Від метро Палац Спорту (зелена) на тролейбусі № 40 чи 12. Від метро Дружби Народів (зелена) практично весь громадський транспорт їде через Либідську, а звідти пішки.
 
Автор: Ксенія Завірюха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support