Кесон «Сталінський тунель», Київ

11418

Координати: 50.4989744, 30.5238605
Тип місця: Покинуті об'єкти, Архітектура, Унікальні місця
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Кесон «Сталінський тунель», Київ Кесон «Сталінський тунель», Київ Кесон «Сталінський тунель», Київ Кесон «Сталінський тунель», Київ Кесон «Сталінський тунель», Київ Кесон «Сталінський тунель», Київ Кесон «Сталінський тунель», Київ
“Сталінські тунелі” ще відомі як “Сталінське метро” зараз з себе являють закинуті недобудовані тунелі.

Історія

У 1936 році в Києві почалося засекречене і дуже масштабне будівництво “Сталінського метро”, що мало пройти під Дніпром, на той випадок, якщо під час воєнних дій будуть зруйновані залізничні мости столиці. Проєктувальники збирались зробити Північний і Південний тунелі. Південний мав пройти від Жукового острову до Осокорків. Північний тунель мав перетнути річку в районі місцевості Оболоні. За планом, роботи над Північним тунелем мали тривати 8 років. Для будівництва було задіяно в’язнів, засуджених на смерть, а також військових та працівників КДБ. В 1941 році сталася аварія, вода затопила тунелі і роботи були офіційно припинені. Проте, вхід у тунель можна побачити і сьогодні.
 
Як дістатись?
Перший спосіб:
Дістаньтесь до Києва, там прямуйте до станції метро “Оболонь”, від неї маршруткою №512 до зупинки "Дитяча Академія Мистецтв”. Після виходу з маршрутки перейдіть на протилежний бік дороги і рухайтесь прямо. Коли потрапите через паркову зону до набережної, діставшись набережної, йдіть нею праворуч до першого повороту наліво, там будуть розташовані спортивні тренажери. Вам потрібно пройти повз них та рухатись по стежці праворуч, нікуди не повертаючи. Ця стежка приведе вас до набережної Дніпра, тоді поверніть праворуч і на першому роздоріжжі поверніть знову праворуч (верхня паркова вуличка), пройшовши метрів 20 ви побачите з правого боку Сталінський тунель.
 
Другий спосіб:
Дістаньтесь до станції метро “Оболонь” у Києві, від метро маршруткою №582 (її зупинка знаходиться біля супермаркету “Велика Кишеня”) їдьте до зупинки "Парк відпочинку Наталка”. Біля зупинки перейдіть дорогу та рухайтесь вглиб мікрорайону перпендикулярно вулиці (у напрямку Дніпра), дійшовши до парку “Наталка”, спустіться вниз та продовжуйте йти прямо. Через кількасот метрів паркова доріжка поверне трохи ліворуч. Не доходячи до Дніпра пару десятків метрів, ліворуч від доріжки, буде розташований Сталінський тунель.
 
Автор: Соломія Трушковська
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support