Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг

30161

Координати: 48.2548412, 33.4967351
Тип місця: Підземелля, Покинуті об'єкти, Унікальні місця, Кар'єр
Вхід: Безкоштовний
Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг Кочубеївські штольні (Покинутий Рудник, Ганнівка), Кривий Ріг
Якщо ви любите штольні, катакомби і печери, вам сюди. Назва Кочубеївський рудник  (або Кочубеївські штольні) походить від відомого українського роду вельмож, яким, власне кажучи, він і належав свого часу.
 
Кар'єр заснований 1904 року і пропрацював до 1915 року, після чого про нього практично забули, оскільки місцина серед поля досить далеко від цивілізації, до того ж довгий час не була ніяк обладнана і приваблювала лише рідкісних шукачів пригод. І так би він залишався відомий лише вузьким колам випадкових захожих, якби не зйомки фільму “Червоний” за мотивами роману Андрія Кокотюхи.
 
Зйомки відбувалися у березні-квітні 2016 року. Спеціально для цього були побудовані дерев’яні сходи та облаштунки, які майже збереглись і дотепер. На момент нашого візиту (березень 2017-го) нижня частина сходів постраждала через обвал (який скоріше за все ініціювали для фільму), що незначною мірою ускладнило спуск (підіймалися викарбуваними в землі сходами з іншого боку).
 
Щодо технічних характеристик, кар’єр має довжину 185 м і глибину 35 м та налічує 5 штолень загальною довжиною до 250 метрів. В одній із них після зйомок фільму лишилась дерев’яна тачка.
Особливого шарму додає те, що катакомби знаходяться практично серед поля, а підхід є лише ґрунтовою дорогою. Ніщо не передбачає їх появи, коли з нізвідки виринають пагорби і урвища. А вже підійшовши ближче ви побачите вхід в саму ущелину.
 
Щоб оцінити всю красу, беріть з собою обов’язково потужний ліхтарик, і якщо є хист полазити по печерах унизу, одяг за який ви не дуже переймаєтесь.
 
Дістатись до цього цікавого місця, який технічно знаходиться у Кіровоградській області, найкраще всього з Кривого рогу. Всього півгодини будь-якою маршруткою у бік Жовтих Вод (з автостанції Терни) до села Ганнівка, і як тільки ви в'їзджаєте у село (не проїжджаючи річку, їхати НЕ до зупинки "центр"), ви звертаєте направо біля пам'ятнику Отаману Кості Степовому-Блакитному (координати пам'ятника: 48.2339513, 33.4610778), і через хвилин 30-40 спокійного кроку по прямій ви дістанетесь до місця призначення.
Автор: Наталя Анцибор
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support