Залишки садиби Трубецького, Козацьке

9989

Координати: 46.7844651, 33.3503723
Тип місця: Покинуті об'єкти, Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: З екскурсією
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Залишки садиби Трубецького, Козацьке Залишки садиби Трубецького, Козацьке Залишки садиби Трубецького, Козацьке Залишки садиби Трубецького, Козацьке Залишки садиби Трубецького, Козацьке Залишки садиби Трубецького, Козацьке Залишки садиби Трубецького, Козацьке Залишки садиби Трубецького, Козацьке
Садиба князя Трубецького - являє собою ансамбль багатьох споруд: власне самої садиби, присадибного парку, башт, покинутих водоспадів, мостів-акведуків та виноробного господарства. Ця унікальна пам’ятка відома під назвою “Садиба Трубецького”. Це місце для тих, хто любить поєднувати дослідження історії та неймовірної природи Таврії.
 
Хто такий Трубецький?
Петро Миколайович Трубецький - видатний діяч сільського господарства, держави та суспільства походить з давнього московського роду - Трубецьких, народився в Москві. Його рід славиться тим, що вони були великими поміщиками і мали багато володінь та маєтків на всій території Російської імперії. Також рід Трубецьких можна віднести до козацьких, адже дід П.М Трубецького був учасником російсько-турецьких війн з участю козацтва.
 
Загинув П.М Трубецький за день до свого п’ятдесятиріччя - його вбив власний племінник через те, що Петро мав стосунки з його молодою дружиною. Його застрелили з браунінга. Ця подія сколихнула дворянський світ, бо не часто траплялося, що таких відомих і знатних людей вбивали через кохання.
 
Історія
Сама садиба була збудована на зламі XVIII-XIX сторіч і звеличується на правому березі Дніпра біля сучасного селища Козацьке, в стилі французького ренесансу. Вона дісталася в спадок Петру Трубецьому від діда Денисова-Орлова, і він почав там активно займатися виноробством. Маєток звався “Козацьке” і мав площу в 67 000 акрів, воно було зразковим виноробним господарством. У далекому минулому садиба нагадувала прекрасний витончений замок - з конюшнями-стійнями, воротами, огорожею, льохами, містком, стінами з аркбутанами, парком та захисною баштою, що була повернута до Дніпра. До речі, є здогадки, що ця башта була зведена на фундаменті тієї, що залишилася після Башти Великого князя Литовського Вітовта.

У 1896 році були закладені перші виноградники, де вирощували прекрасні сорти: совіньйон, рислінг, каберне, піно-фран та піно-грі.
 
Цікаві факти
Кажуть, що робочим, які збирали виноград зав’язували тканиною роти, щоб вони не їли елітні сорти винограду.
 
У 2006 році до виноробного господарства завітав правнук Петра Миколайовича - Петро Георгійович Брюн де Сент Іполіт, який привіз з собою копію книги сина Петра-Володимира Петровича “Історія одного господарства”, звідки ми можемо дізнатися всю історію і життєвих шлях Трубецьких.
 
Сьогодення
Нині від величної в минулому Садиби-палацу залишилася лише головна будівля, оборонна башта і подеякі споруди, парк перебуває в дуже запущеному стані.  Проте, якщо ви хочете відчути атмосферу старого виноробного виробництва, то до нашого часу зберігся комплекс “Виноробня князя Трубецького”, де і зараз виробляють вина за старими рецептами, проводять екскурсії, навіть є можливість скуштувати південних вин.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом :
Від центрального автовокзалу м.Херсон відправляєтесь на автобусному маршруті Херсон - Козацьке, або Херсон - Каховка (якщо їдете на цьому маршруті, то просто зійдіть перед Каховкою в смт. Козацьке). Попросіть, щоб водій вас довіз до вулиці Шевченка (або запитайте про неї в місцевих). Потім вам треба буде знайти відділення Укрпошти або Нової пошти, саме там буде знаходиться руїни Садиби Трубецького.
 
Власним авто:
Від міста Херсон виїжджаєте трасою Е97 в напрямку Каховки і прямуєте так 73 км до смт. Козацьке. Там доїжджаєте майже до кінця селища і біля останньої СТО звертаєте вправо на вулицю Шевченка, проїхавши 300 м ви на місці. Орієнтири - Нова пошта або Укрпошта.
 
Автор: Данило Щоголь
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support