Краєзнавчий музей, Генічеськ

2943

Координати: 46.1686975, 34.8115969
Тип місця: Музеї
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Загальна
Найчастіше в курортних містах крім відпочинку і розваг складно знайти собі заняття, але деякі з таких міст мають не тільки зручну транспортну інфраструктуру, а й повноцінні культурно-історичні об'єкти. Серед таких унікальних морських курортів й об'єктів - Краєзнавчий музей в місті Генічеськ. Це відмінне місто, щоб почати знайомство з природою Херсонщини, її рекреаційним потенціалом, історією та культурою.
 
Історія
Музей було засновано 1959 року як відділення Херсонського обласного краєзнавчого музею. До слова, 2000 року заклад відокремився і став підпорядковуватися напряму Міністерству культури, а 2006 року він став підпорядковуватися відділу туризму Генічеської райдержадміністрації. Щодо самої будівлі то вона теж має свою історію, бо сучасний музей розміщується в будівлі тогочасного купця Островського.
 
Сучасність
За зовнішнім виглядом спочатку ви можете і не зрозуміти, що це єдиний в південно-східній частині Херсонщини музей, бо фасад і загальний вигляд будівлі може відвернути, проте радимо Вам завітати в середину. Адже фонд музею складає близько 10 000 експонатів, що належать до античності, середньовіччя, періоду сарматського панування, також є експонати, що відображають Херсонщину в часи німецької окупації.

Щорічно музей має близько 13 000 відвідувачів. Основу музею складають експозиційні зали, яких всього 8: видатних діячів Приазов’я, давня історія, зал етнографії, зал дружби, зал військової слави, природа краю та дві виставкові зали. У виставкових залах систематично проходять виставки фотохудожників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, дитячих робіт, місцевих художників. Перлинами колекції можна назвати : кістки мамонта (південного слона), голову тура, картини Купріянова, античні амфори, одяг і посуд XVIII-XIX сторіч, старовинні монети та тульські самовари.
 
Якщо ви раптом відпочиваєте на Арабатській стрілці чи проїздом в Генічеську - розпочніть своє знайомство з містом з краєзнавчого музею!
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
Від центрального автовокзалу міста Херсон відправляєтеся на рейсовому автобус “Херсон - Генічеськ” (в літні періоди часу курсують дуже часто). Окрім того можете влітку від’їхати на приватних перевізниках від Привокзальної площі, одразу праворуч від центрального входу до вокзалу. Після приїзду на місцеву автостанцію відправляйтеся на схід по провулку Казковому на напрямку до вулиці Пушкіна (160 м), поверніть ліворуч на вул. Пушкіна, після того повертайте праворуч на вулицю Відродження і прямуйте так 800 м - ви на місці.

Власним авто:
Вирушайте з міста Херсон по трасі Р47 до міста Генічеська. В місті рухайтеся вулицею Відродження / Проспекту Миру, орієнтиром будуть Генічеське медичне училище ХОР та Державна міграційна служба.
 
Автор: Данило Щоголь
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support