Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав

6083

Координати: 46.8357377, 33.4245676
Тип місця: Покинуті об'єкти, Замки\Садиби\Фортеці, Затоплені об'єкти
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав Руїни фортеці Кизи-Кермена, Берислав
Гази-Кермен, Газі Кірман, Кизикермен - в перекладі має два варіанти інтерпретації: “Дівоча фортеця”, “Судейська фортеця” та “Фортеця воїнів за віру”. Являє собою руїни старовинної турецької фортеці, що становила основу сучасного міста Берислав.
 
Історія
Історія цього місця сягає в глибину ще до III ст. Саме тут, в Данпарштадт (місто на Дніпрі), заснували свою столицю Остготи, що пробули тут до нашестя гунів у 5 сторіччі Згодом на це місце приходить влада Османської імперії, де хан Тохтамиш споруджує свою резиденцію у XIV сторіччі, називаючи її Доган-Гечит.
 
З плином часу князь Великого князівства Литовського Вітовт будує тут митницю, що згодом називатимуть “Митниця Вітовта”. Та недовго тривала влада литовських магнатів на цих землях. Невдовзі кримські татари повертають собі ці землі та у 1450 році будують фортецю Кизикермен (та ще безліч назв цієї фортеці!), що розташовується на Правому березі Дніпра. Головна задача - оберігати це місце від козаків та їх тихохідних “чайок”, що форсували Дніпром дуже часто.
 
Складалася з трьох частин - малої, середньої та великої. Маленьку частину представляла цитадель, її округ, огороджений кам’яною стіною, був “середньою” частиною. Разом фортеця складала велику оборонну споруду. Багато разів цю фортецю пробували захоплювати українське козацтво, проте вдалося це лише 1695 року військам під проводом Мазепи.
 
А майже через 100 років тут заснують місто що матиме назву Берислав і стоятиме до наших днів. Щоб увіковічнити історію Кизикермену, на гербі міста зображена башта з дівою у синій сукні, що ніби промовляє до нас з далекого минулого і розповідає славетну історію “Дівочої фортеці”.
 
Сьогодення
Сьогодні від славної історії Кизикермену залишилися лише невеликі руїни і подекуди ледь впізнавані частини, проте на самому місці можна відчути і уявити всі ті цікаві історії, що траплялися тут. Тільки уявіть, що ще у III ст. н.е. тут була столиця готів!
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
Від залізничного вокзалу (або центрального автовокзалу) м.Херсон відправляйтеся на автобусі до м.Берислав. По приїзду в місто вам треба знайти вулицю Шевченка, на ній ви знайдете місцевий Центр зайнятості, саме біля нього і будуть знаходитися руїни Кизикермену.
 
Власним авто:
Від міста Херсон відправляйтеся трасою Р47 в напрямку Берислава, прямуєте 54 км, на кільці поверніть на 2-й з’їзд на автошлях Т0403 до Берислава. По приїзду в місто вам треба знайти вулицю Шевченка, на ній ви знайдете місцевий Центр зайнятості, саме біля нього і будуть знаходитися руїни Кизикермену.
 
Автор: Данило Щоголь
владимир, 11.08.2020
Бред. Руины насосной станции до 1957г.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support