Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин

6359

Координати: 49.9203209, 35.9090763
Тип місця: Джерело
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин Джерела з «живою» та «мертвою» водою, Люботин
У 25 км від Харкова, в Західній частині Харківської області, на річках Люботинка та Мерефа розташувалося мальовниче містечко під назвою Люботин. Це місце ще часто називають краєм озер та вікових лісів. А ще там є містичні джерела з «живою» та «мертвою» водою…
 
Історія місця
Звідки зʼявилися ці назви — невідомо, але про джерела з «живою» та «мертвою» водою знають і місцеві жителі, і туристи. Місцеві кажуть, що років 15-20 назад в цих околицях хотіли побудувати оздоровчий санаторій, а воду з джерела використовувати для водолікування, але справа якось не заладилася, а будівництво не розпочалось. З самого початку ту було лише одне джерело, за яким свого часу наглядала місцева вчителька. Вона разом зі школярами облаштовувала це джерело, прибирала його. Проте історія утворення другого джерела невідома, ніхто не знає як воно зʼявилося…

Ще місцеві жителі розповідають, що ця вчителька свого часу взяла пробу води та зробила аналіз і виявилося, що за своїм хімічним складом вона не поступається воді з водолікувальниці, яка входить до складу еколого-курортного регіону Кавказькі Мінеральні Води. Ця вода вкрай насичена залізом.
 
Джерела зараз
Отже, пройшовши всі пʼять ставків Люботинського каскаду та дійшовши до джерел, у прохолодному затишку лісу можна побачити два залізобетонних кільця, які розташовані десь приблизно на відстані одного метра один від одного.
 
Визначити де «жива» та «мертва» вода не викликає складнощів: в одному кільці вода прозора та вирує, а в іншому нагадує болотну, зеленого кольору та непрозора. Шлях, по якому вода тече, утворюючи невеликий струмок, окислений та іржавий, що підтверджує ще раз про високий вміст заліза у джерельній воді. Людей зазвичай біля цих джерел небагато, бо воду можна пити лише на місці. Якщо налити її у ємність, вона втрачає свої корисні властивості та впродовж однієї години «заіржавіє»
 
Як дістатися?
- Громадським транспортом з Харкова (ст.м «Холодна Гора», автобусом No1502 до кінцевої зупинки, маршрут курсує з 6.00 з інтервалом руху 30-60 хвилин, а потім пішки.
- Приміською електричкою Харків-Пас. - Огульці Харків-Пас. - Люботин, Харків-Левада-Мерчик, Харків-Левада-Люботин, Харків-Балашівський -Огульці, Харків-Балашівський -Мерчик, Харків-Балашівський -Люботин згідно із залізничним розкладом, а далі пішки.
 
Приїхавши до Люботина, на приміській електричці чи на маршрутці, одразу поринаєш у міський парк, з якого і починається маршрут до вищезгаданих джерел… Щоб дістатися до незвичних джерел, потрібно пройти повз всі Люботинські ставки (всього їх п'ять), які вражають своєю красою. А далі потрібно бути уважним — як раз між пʼятим та шостим ставом у невеличкому лісі і знаходяться ці джерела. Спускаючись до джерел, будьте пильними, бо стежина дуже слизька. З основної дороги ця стежка ледь помітна. Як орієнтир треба використовувати три дерева, що тут ростуть. Як раз між одним деревом ліворуч та двома праворуч ця стежка і знаходиться.
 
Приємних мандрівок та незабутніх вражень. Цей світ занадто цікавий, щоб сидіти вдома!
 
Автор: Наталя Грибан
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support