Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед) Покинуте авіаційне училище Грицевца, Рогань (Воєнвед)

Про Вище Військове Авіаційне училище пілотів ім. С.І. Грицевца, що раніше діяло на Рогані, нині нагадує лише пам'ятник літаку, що самотньо стоїть біля головного в'їзду на територію «Воєнвед». Харківське вище військове авіаційне училище Льотчиків імені двічі Героя Радянського Союзу С.І.Грицевця (ордена Червоної зірки) - це одне з кращих льотних училищ СРСР, тут навчалися майбутні Герої Радянського союзу (293 ГРС, у тому числі 12 - двічі ГРС, а також Іван Кожедуб - тричі ГРС), майбутні космонавти (15 льотчиків космонавтів, у тому числі тричі ГРС - Олексій Леонов, космонавт, який першим вийшов у відкритий космос).

В глибині Роганського житлового масиву раніше діяло авіаційне училище, яке готувало, зокрема, льотчиків-винищувачів для всієї України. Тепер стратегічний військовий об'єкт виявився залишеним людьми. Про його колишнє призначення нагадує зараз лише пам'ятник МІГ - 21, який можна зустріти біля головного в'їзду на територію училища. Кілька навчальних корпусів, ангари, житлові, адміністративні та господарські будівлі розграбовані вандалами і мисливцями за металом.

Досить велика територія військової частини доповнюється значними за розмірами багатоповерховими будівлями з безліччю приміщень, в яких можна навіть заблукати. Так що, якщо ви зібралися піти саме сюди, не розраховуйте звільнитися 2-3 годинною прогулянкою. Щоб вивчити лише один будинок, знадобиться не менше півтори години. До речі, якщо вам щось потрібно купити з собою, начебто води, то робіть це заздалегідь, магазинів поблизу військової частини немає.

Усередині будинків багато похмурих і моторошнуватих місць, великі підвали, тому ліхтарик тут буде вельми до речі. Перебуваючи в новому Навчально-льотному відділі, час від часу, стає не по собі. Через величезної величини будівлі та внутрішніх приміщень від будь-якого звуку розноситься сильне відлуння. Тому часто здається, що всередині є хтось, крім вас. А купа вузьких темних проходів і коридорчиків, провідних іноді в тупикові кімнати, створюють враження перебування в лабіринті і викликають напади паніки.

Але от відчути себе повністю відірваним від цивілізації і людей не вийде. У безпосередній близькості з авіаучилище знаходяться багатоквартирні будинки, що були колись військовими общаги. Місцеві жителі байдуже ставляться до відвідувачів «Воєнвед». Також на території є охорона, але попастися їй на очі досить важко. Головне - стороною обходити собак, що розгулюють біля будівель училища. Тварини служать свого роду сигналізацією і, помітивши поблизу ломящіхся в будівлю людей, піднімають гавкіт, тим самим привертаючи увагу охорони. Однак якщо ви все ж попалися, то охоронці не будуть викликати міліцію, застосовувати силу і т.п., а ввічливо попросять покинути територію військового училища. Територіально пост охорони розташований на першому поверсі казарми 2-го і 3-го курсів або в будівлі старого Навчально-льотного відділу. А ось бомжів і наркоманів, як не дивно, на території об'єкта немає.

Дістатися до авіаучилища можна 45-м тролейбусом, що курсує від станції метро Пролетарська. Вийти треба на кінцевій зупинці «вулиця Луї Пастера».

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support