Благовіщенський собор, Харків

8100

Координати: 49.9905116, 36.2239623
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Благовіщенський собор, Харків Благовіщенський собор, Харків Благовіщенський собор, Харків Благовіщенський собор, Харків
Благовіщенський собор – це православна святиня, він є найбільшим собором у Східній Європі. Це справді унікальна пам’ятка не тільки Харкова, але і Європи. Він вважається найгарнішим собором у місті, а також не поступається найгарнішим соборам не тільки у Європі, але й у світі. Цей собор справді вражає своїми великими розмірами та неймовірно гарним і дещо дивакуватим зовнішнім виглядом. Це все через червону цеглу з білим тинькуванням, які роблять цей собор «смугастим».
 
Історія
Історія будівлі починається ще в 1655 році, коли на місці сучасного собору був побудований собор імені Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це була дерев’яна будівля у традиційному українському стилі. Початковий собор зазнавав руйнувань через декілька пожеж, тому був дуже багато разів перепроєктований. Вже сучасного вигляду собору було надано 2 жовтня 1888 року. Автором проєкту будівлі став професор технологічного інституту Михайло Іванович Ловцов. На побудову собору зібрали близько 400 000 рублів, а в сам собор було вкладено близько 7 мільйонів цеглин. Побудову храму закінчили у 1901 році. Стару церкву знесли, а з неї до нового храму перенесли всі ікони.
 
У період радянської влади собор хотіли закрити, але згодом у храм перенесли Другу чоловічу гімназію імені Сергія Радонежського, тому закриття було неможливим. Пізніше, з 1925 по 1926 роки, у соборі проводились концерти духової музики. У період війни він був відкритий тільки для богослужінь. В 1974 році, чавунний хрест дзвіниці впав через грозовий шквал.
 
Сучасний вигляд
Харківський собор виконаний у російсько-візантійському стилі. Зараз він є п’ятиглавим собором з величезною аркою посередині, а також чотирма колонами і декоративною ліпниною. У 2007 році була створена нова огорожа навколо собору, що тільки додає краси та величності цьому неймовірно гарному храму. Сьогодні собор виглядає дуже колоритно, особливо ввечері, коли підсвічування виблискує на ньому, відображуючи всі поверхневі деталі храму. Особливо гарним є вид на собор з Університетської гірки, де відкривається прекрасна панорама на старе місто та сам храм. Зараз собор є візитною карткою міста Харкова, а також другим символом міста після Держпрому.
 
Як дістатися?
Собор знаходиться за адресою місто Харків, пл. Благовіщенська, 1. Дістатися до нього можна на метро, найближчою є станція метро «Центральний ринок», але можна вийти на станції «Площа Конституції», перейти через парк, де його одразу можна побачити.
 
Автор: Євгенія Міняйленко 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support