Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ Ратуша, краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, Івано-Франківськ
Ратуша в Івано-Франківську – єдина в Україні світська споруда, яка має позолочений купол.
 
Історія
Таку споруду ви навряд чи побачите в багатьох містах України, адже вона досить рідкісна. Привілей Магдебурзького права надав Івано-Франківську дозвіл на місцеве самоврядування, а значить, і на ратушу, де мали засідати керуючі містом.
 
Крім того, ратуша мала і певне стратегічне значення, як найвищий спостережний пункт у межах фортечних укріплень і найближчих околиць. Дослідники досі сперечаються за кількість перебудов ратуші. Михайло Паньків уважає, що їх було п’ять, проте Михайло Головатий упевнено називає цифру чотири.
 
Ратуша переживала всі головні події, які відбувалися в місті, та була осередком міщанського життя. Тут відбувалися славетні вибори війтів і райців, засідання міської ради, зібрання посполицтва і цехів. Тут збиралися найголовніші святині міста – привілеї королів і дідичів, міські книги, архів, а також скарбниці та хоругви цехів. А ще засідали суди, що розпоряджалися темними підземеллями.
 
Навколо ратуші була площа ринок. Там проводились чотири головні ярмарки в місті, там же відбувалися суд та катування опришків і побратима Олекси Довбуша – Василя Баюрака. І відтоді ратуші почало фатально не щастити. Досі ходять легенди про те, як вночі в підземеллях можна почути його моторошну мелодію на сопілці. І як одного разу охоронець побачив привид гуцула, який тримав в руках свою голову.
 
Сьогодення
Нову ратушу, яку зараз можна бачити в місті, спроєктував Станіслав Треля. І зараз, після довгих реставрацій, там знаходиться краєзнавчий музей та оглядовий майданчик, з якого можна насолодитися чудесною панорамою Івано-Франківська.
 
Автор: Єва Федорців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support