Гора Карачун, Слов'янськ

7512

Координати: 48.8137029, 37.5614405
Тип місця: Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Гора Карачун – це найвища точка Слов’янська. Висота вершини – 167,6 метра. Тут можна побачити не лише крейдяний кар’єр, а ще відчути аромат різнотрав’я та насолодитися краєвидом. Адже з вершини місто видно як на долоні.
 
Історія гори
Карачун має багато легенд, а також легенди міста Слов’янськ беруть початок саме з цієї гори. Сама назва «Карачун» - досі не знають звідки пішла, але в перекладі з тюркської мовної групи – це означає «Чорна душа». Оскільки це є найвищою точкою міста, то в сімдесятих роках тут побудували теле- та радіоцентр з вежею у 222 метри.
 
Нова історія
На жаль ця гора має не лише хороші спогади. Влітку 2014 року вона стала центром бойових дій. За утримання висоти там загинув не один український воєнний. Першого липня під час інтенсивних бойових дій, між українськими воєнними та сепаратистами, опори телевежі були пошкодженні і вона впала. Через два роки, на цьому ж місці, запустили нову телевежу яка стала символом українського віщання в Донецькій області. Гора Карачун стала частиною нової історії.
 
Як дістатися?
Краще добиратися з міста Краматорськ, там від зупинки «вул.Островського» курсує автобус №4 на якому потрібно проїхати 15 зупинок, до села Ясногірка (близько 33 хв). Далі потрібно пройти від зупинки в напрямку руху автобуса 300 метрів і повернути ліворуч і прямувати прямо близько 11 хвилин поки ви не опинитесь на асфальтованій дорозі яка буде перпендикулярна до цієї, і знову повернути ліворуч та йти знову 11 хвилин. По прибуттю на місце ви побачите телевежу яка стоїть на вершині гори Карачун в Слов’янську.
 
Автори та власники фотоматеріалів: волонтери УАЛ Маріуполь
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support