Єзуїтський костел Пречистого Серця Ісуса, Чернівці

6913

Координати: 48.2841353, 25.9341717
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Цікаві місця України чернівці єзуїтський костел пречистого серця ісуса, чернівці Цікаві місця України чернівці єзуїтський костел пречистого серця ісуса, чернівці Цікаві місця України чернівці єзуїтський костел пречистого серця ісуса, чернівці Цікаві місця України чернівці єзуїтський костел пречистого серця ісуса, чернівці Цікаві місця України чернівці єзуїтський костел пречистого серця ісуса, чернівці Цікаві місця України чернівці єзуїтський костел пречистого серця ісуса, чернівці Цікаві місця України чернівці єзуїтський костел пречистого серця ісуса, чернівці

Без чого людина не може жити? Без серця... Найважливіший орган нашого організму, він є зображенням нашої прекрасної душі, його віддають закохані дівчата, як символ згоди на вінчання. У хвилини радості чи любові воно першим сповіщає розум, безжально б'ючись у грудях.

Чернівці - місто особливих людей. Існує легенда що кожен житель міста має 2 серця. І бодай одне з сердець безжально знищити, жоден чернівчанин з болю не проживе й секунди. Перше серце - те, в яке, купідон стріляє стрілами кохання. Яке ж інше?! Воно заховане поміж листями дерев, поміж шумного ринку, який приховує співи ангелів у костелі, поміж гамірної дітвори у школі. Тут заховане воно - Серце Ісуса. Вражений кулями під час другої світової, архівами радянської влади, і навіть безжальним часом, що добряче позривав штукатурку, зупинив старовинний годинник і почав ласувати цеглою, але костел встояв. Він є образом незламності - незважаючи на довго-вікове знущання, він став ще кращим. Як той фільм з напруженою кульмінацією, як на зло, без кінцівки, немов би,-"додумай далі сам". Коли бачиш пошматовані стіни, уява домальовує ідеали, розписує картинами стіни, прикрашає давно утраченими вівтарями, яких було 3, всі виконані в нео-готичному стилі.

Єзуїтський костел Пречистого Серця Ісуса пам'ятка архітектури виконана в нео-готичному стилі і освячена аж 7 червня 1891 року. Орган який наповнював неймовірно прекрасно оздоблені стіни нотами музики був привезений аж з Німеччини, цікаво що його вартість 5 тис флоринів і був одним з найкращих того часу. Білявою весною 1894р. з Шотландії ввезено три прекрасні дзвони. Наймелодійніший, найбільший з них назвали «Серце Ісуса», від якого й був названий костел. Поблизу стояла старовинна, як світ, капличка Святого Антонія, в якій проводились богослужіння до появи велетня.

Цікаво, що костел ніколи не бачив пишного плаття весілля, не дозволялося... Зате, чимало крику новонароджених звучало поміж колонами святині. Посередині стояла ікона Богородиці, коронована з 12-ма зірками, Із двох сторін ікони розміщувалися дві скульптури Святої Терези і Святої Маргарити. По обидва боки від головного вівтаря розміщувалися ще два, додаткові, також прикрашені скульптурами Святого Ігнатія Лойоли і фігурою Святого Франциска Ксав'єра. Стіни вкрашали зображення Хресної Дороги і завершувалися Розп'яттям. Чого лиш варті віконні вітражі?! Вони гралися зі сонцем, пропускаючи його проміння і милували очі безліччю барвистих кольорів. Величні колони, немов могутні атланти тримали на своїх головах дах і неповторний шпиль.

Костел Пресвятого Серця Ісуса, не залишить байдужим нікого. Немов мольфар - зачарує, немов красуня вразить вродою та немов гора, буде неприступним. Радимо кожному відкрити для себе цей маленький сюрприз великих готичних чарів.

Автор: Андріана Мрочок

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support