Церква Михайла та Федора, Чернігів

3160

Координати: 51.4980537, 31.3099408
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Церква Михаїла та Федора, що розташувалась у неймовірному місті Чернігів є пам'яткою національного значення, також - це єдиний в Україні храм, що був освяченим на честь Чернігівського князя Михайла та його боярина Федора.
 
Чернігів - місто, яке варто відвідати. Це місто легенд та архітектури наповненої історією тисячоліть. Тут розташовано безліч культурних та історичних пам'яток часів Київської Русі. Місто, яке сповнене легендами, що захоплюють.
 
Історія
На жаль, до сьогодні мало що відомо про історію цієї церкви, проте дослідники плідно працюють, тому точно відомо, що фундамент церкви було закладено ще у 1801 році, проте у зв'язку з фінансовими проблемами міста, будівництво завершилось лише через 5 років, у 1806. Через два роки після закінчення ремонтних робіт, церкву освятили. Спочатку церква була побудована у стилі класицизму, дещо з елементами бароко, проте через безліч перебудов та реконструкцій у середині XIX століття церква набула візантійського стилю. У радянські роки церква була зачинена і відновила свою роботу лише наприкінці XX століття. Пізніше, у 2008 для храму було створено новий іконостас ніжинським майстром О.Кошелем.
 
Деякі дослідники кажуть, що спочатку на місці мурованої церкви, знаходився оригінальний дерев'яний храм, який було побудовано ще у XV столітті.
 
Легенда
З історичних джерел ми дізнаємось про великомучеників Михайла та Федора, що відмовились від принизливого ритуалу поклоніння монгольським ідолам та вогню, який вони повинні були виконані за словом Батия, за що були жорстоко страчені. Впродовж всіх століть їх шанували, особливо в Чернігові.
 
Як дістатись?
Церква Михаїла та Федора знаходиться за адресою вул.Гетьмана Полуботка, 40.

Громадським транспортом: маршрут №37, вийти на зупинці Готель Україна та пішки ще 1,5 км до церкви по проспекту Перемоги - вул. Гетьмана Полуботка.
На авто: постійно рухатись прямо по проспекту Перемоги - вул. Шевченка - вул.Івана Мазепи.
 
Автор: Дарина Сасюк
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support