Іллінська церква, Чернігів

3389

Координати: 51.4777847, 31.2842131
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Іллінська церква, Чернігів Іллінська церква, Чернігів Іллінська церква, Чернігів Іллінська церква, Чернігів Іллінська церква, Чернігів Іллінська церква, Чернігів
Іллінська церква - це історична пам'ятка, що входить до ансамблю Троїцько-Іллінського монастиря, що знаходиться в Чернігові.
 
Чернігів - місто, яке варто відвідати. Це місто легенд та архітектури наповненої історією тисячоліть. Тут розташовано безліч культурних та історичних пам'яток часів Київської Русі. Місто, яке сповнене легендами, що захоплюють.
 
Історія
На жаль, під час двох війн багато історичних свідчень втратилось, тому про церкву до сьогодні мало що відомо. Церква старовинна, вона була початком становлення Іллінського монастиря та була побудована ще у XII столітті. Церква була невеликих розмірів, під час татарської навали церкву було розгромлено, реконструкція відбулась лише у XVI столітті. Ще у 1967 році Іллінська церква ввійшла до складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» і до сьогодні являється його музеєм. Пізніше у 1869-1882 роках було проведено реставрацію церкви за проєктом Чернігівського архітектора М. Говденка.
 
Сьогодні церква являється єдиним в Україні вцілілою однонефовою пам'яткою сакральної архітектури періоду Київської Русі.
 
Архітектура
Ще спочатку вона слугувала хрещальнею і була побудована в доволі рідкісній формі - тридільній. Головною особливістю храму є елементи хрестокупольної візантійської системи. В Іллінській церкві тривалий час знаходився витвір українського маляра Г. Дубенського - ікона «Іллінська Богоматір», яка була створена у 1658 році.
 
Як дістатись?
Іллінська церква знаходиться за адресою вул. Іллінська, 29.

Громадським транспортом:
З залізничного вокзалу маршрут №12, вийти на зупинці “Деснянська правда” і далі по проспекту Перемоги - вул.Хлібопекарська - вул.Толстого - вул. Іллінська, або маршрут №4 до зупинки “вул.Музична” і далі пішки по вулиці Музичній.
 
Автор: Дарина Сасюк
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support