Палац Розумовського, Батурин

9430

Координати: 51.3346337, 32.8937745
Тип місця: Музеї, Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці, Парки
Вхід: Платний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Середня
Рік: 1799
Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин Палац Розумовського, Батурин
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»

Палац гетьмана України Кирила Розумовського — пам'ятка архітектури національного значення, свідок минулого величі України-Гетьманщини. Зведений в 1799-1803 рр., на замовлення гетьмана Кирила Розумовського архітектором, що мав світове визнання — Чарльзом Камероном. Не випадково Кирило Розумовський будує цей грандіозний палац саме в Батурині, адже в цьому місті була його гетьманська резиденція, сюди він свідомо повернувся на схилі свого життя, тут він помер та був похований.

Палац викликає щире захоплення та заворожує своєю досконалою архітектурою, внутрішнім інтер’єром численних кімнат, кожна з яких має своє функціональне призначення. «Батуринський палац являв таку єдність архітектури і пейзажу, рівного якій немає ніде», - засвідчив відомий історик архітектури Ф.Горностаєв на початку ХХ ст.

Після смерті гетьмана до палацу доля була не милостива, і його чекала тяжка смуга випробувань. Після смерті гетьмана, у 1803 р. він перейшов у власність його сина Андрія, який не мав можливості контролювати стан справ у Батурині, згодом палац переходить до державної власності. На початку ХХ ст. був знищений чудовий липовий парк, який оточував палац та службові флігелі. Палац витримав дві великі пожежі у ХІХ та ХХ ст. У другій половині ХХ ст. намагались декілька разів реставрувати палац, жодна з тих запланованих реставрацій не була завершена.

Лише з здобуттям незалежності України, до долі пам'ятки вияливись не байдужі українці, які спрямували свої можливості та кошти і повернули його із забуття. Як результат, у 2003-2008 рр. палац гетьмана Кирила Розумовського був відреставрований за збереженими кресленнями архітектора Камерона.

Сьогодні палац Кирила Розумовського - одне з тих місць, які має відвідати кожен українець і повернутися звідти справжнім громадянином. Відвідавши палац гетьмана Кирила Розумовського Ви матимете чудову нагоду поринути в епоху ХVІІІ ст. початку ХІХ ст. Глибше пізнати історію його створення та дізнатись про власника палацу — Кирила Розумовського та його родину.

Автор: Юлія Цапко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support