Успенська церква у Львові


Координати: 49.8420458, 24.0344837
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Успенська церква у Львові Успенська церква у Львові Успенська церква у Львові Успенська церква у Львові

Успенська церква розташовується на вулиці Руській, але це зовсім не означає того, що на ній раніше жили одні русини (українці). Це місце завжди було центром розвитку російської культури і православ'я, цьому не завадили і тиск католиків з польською державою, якому протистояти було дуже важко. Незважаючи на всі перепони, Успенська церква змогла встояти перед обличчям часу та історії, тому навіть в даний час кожен бажаючий може насолодитися її видом і дізнатися всі подробиці про її історію.

Успенська церква є цілим ансамблем архітектури, який по праву називається геніальним творінням української епохи Відродження. У той час церква перебувала під патронатом Ставропігійського братства, воно ж потім і протистояло впливу католицизму і ополячувати українців, представники братства всіма способами відстоювали права русинів. Близько цілого століття йшла боротьба за зрівняння прав міщан та інших жителів країни.

При церкві були друкарня, музей, школа і бібліотека. Тут в 1918 році проводилися збори Української Народної Ради, яка пізніше, як відомо, перетворилася в парламент Західноукраїнської Народної Республіки. Успенська церква включає в свій ансамбль: безпосередньо церкву, дзвіницю (вежу Корнякта), каплицю трьох святителів. Вона була побудована в 16 столітті і з тих пір немало зазнала перетворень.

Церква кілька разів горіла, але щоразу Ставропігійське братство намагалося повернути їй колишній вигляд. Вежа ансамблю вважається найкрасивішою у Львові, її висота сягає 66 метрів. У 1779 році у дзвін башти влучила блискавка і він розплавився, аж цілих 4 роки знадобилося на те, щоб вилити новий, і ось з тих пір його дзвін щодня чути над Львовом. Неймовірно красивим також вважається Домініканський собор, який входить в ансамбль Старого міста і перебувати під захистом ЮНЕСКО.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support