Личаківський цвинтар, Львів

10688

Координати: 49.8336022, 24.0526664
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Унікальні місця, Релігійне, Цвинтар
Вхід: Платний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів Личаківський цвинтар, Львів

В історичному центрі Львова, в районі Личакова, розташоване одне з найстаріших кладовищ України - Личаківський цвинтар. Саме тут поховано багато відомих людей України, Польщі та інших країн.

Історія кладовища

Кладовище відраховує свою історію з 1786 року. Саме в цьому році за наказом імператора Австро-Угорщини Йосипа II було накладено заборону на поховання в межах міста. На місці, де мало розташуватися кладовище, ще в 16 столітті городяни ховали померлих від епідемії чуми. Близьке розташування до міста дало можливість ховати тут як звичайних городян, так і людей заможних. Тепер надгробні пам'ятники цих персон являють собою справжні історичні цінності та пам'ятки мистецтва різних епох. Згодом поховання на Личаківському цвинтарі знайшло престижний статус, тому пересічні громадяни не завжди мали можливість поховати тут своїх близьких. За часів Хрущова для поховання на кладовищі потрібно спеціальний дозвіл. Тому ховали тоді в основному державних діячів в різних областях. Пам'ятники радянського періоду внесли дисбаланс в архітектурний ансамбль кладовища.

Багато поховань було зроблено в другій половині 19 століття. Є також і такі, які збереглися ще з часу утворення кладовища. У 19 столітті було модно робити замовлення на пам'ятники у знаменитих скульпторів. Так, наприклад, в некрополі є пам'ятники, що належать різцю Гертману Вітверу, який є автором скульптур у вигляді чотирьох античних статуй, розташованих на площі Ринок.

Відомі городяни

Для заможних родин зводилися великі склепи. Одним з таких, який приковує увагу відвідувачів Личаківського цвинтаря, склеп сімейства Барчевського. Він був створений в кінці 19 століття в псевдовізантійському стилі. Купол, виконаний у вигляді чаші, був зруйнований під час Другої Світової війни. Зараз з купола росте дерево. Склеп створювався для сім'ї останньої людини з роду Барчевського, але сім'ї він так і не створив і помер у 50 років. Одну частину коштів він витратив на зведення склепу, а решту направив на благодійність.

Інший пам'ятник єпископу Самуелю Стефановичу був зроблений і встановлений на його замовлення під час його тяжкої хвороби. Однак незабаром, хвороба минула. Він прожив ще майже тридцять років і постійно доглядав за своїм пам'ятником.

Пам'ятки кладовища

Личаківський цвинтар повний всіляких легенд і містичних місць. Приміром, на надгробній плиті відомого публіциста Я. Галана після дощу проступає християнський хрест. Звичайно, це не містика. Просто надгробок було зроблено з каменю, який раніше був надгробком іншої людини, а майстер, мабуть, не надто ретельно затер хрест. В глибині цвинтаря є «Гірка повстанців 1863». Тут спочивають учасники польського повстання 1863 року. Їх пам'ятниками зі сталевими хрестами мають оригінальний вигляд. Личаківський цвинтар налічує понад 500 скульптур і більше 300 тисяч поховань. Велику популярність має «Меморіал Львівських орлят». Тут поховані молоді ополченці, загиблі в 1918 - 1919 році під час Українсько-польської війни. Багатьом не було і 16 років. На півночі Личаківського цвинтаря розташоване знамените Марсове поле. Це військовий меморіал з 3800 похованнями радянських воїнів, побудований в 1974 році.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support