Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ

Кожна людина знає про трагедію, яка сталася в районі Прип'яті (Київська область) 26 квітня 1986 на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Трагедія яка стала катастрофічною для всього УРСР (нинішня Україна) Руйнування мали вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Думаю кожен би хотів побувати в цьому загадковому і небезпечному місці, як Прип'ять, подивитися як виглядає реактор в наш час, прогулятися по порожньому, безлюдному місту, вшанувати пам'ять загиблим, але у кого немає такої можливості, подивитися страху в очі, пропоную альтернативний і безпечний варіант, музей Чорнобиля, який розташований в м. Києві.

Музей був відкритий 26 квітня 1992, відкриття було створено до п'ятої річниці аварії. У музеї зібрано більше 7 тисячі експонатів, які розповідають нам про події тієї нищівної дати. До них відносяться фотографії загиблих ліквідаторів, засекречені в той час документи і навіть речі загиблих ліквідаторів і звичайних людей, які надалі були евакуйовані з міста. Музей обладнаний в тематиці катастрофи, у вигляді відчуження зони, вхід в музей відвідувачів супроводжує слоган: «Est dolendi modus, non est timendi» що в перекладі з латинської говорить «Є межа у печалі, але немає її у тривозі». Далі ви побачите шлагбаум з тривожно миготливими вогнями, які попереджають відвідувачів про вхід в небезпечну зону. Над головами видніються вивіски 76 міст і сіл, які були евакуйовані і припинили свою діяльність і життя в наслідку аварії. На дорозі - вирвана з коренем яблуня - біблійне древо життя.

«Чорнобильська дорога» веде до першого залу, де на відвідувачів чекає іконостас. Під покровом іконостаса замість купелі гойдається поліський човен - символ Ноєва ковчега, а в ній дитячі іграшки залишені відвідувачами музею. Поруч з іконостасом стоять 3 фігури ліквідаторів у захисних костюмах і респіраторах. Над іконостасом розпростерли свої крила два ангели: білий і чорний, добро і зло. Під крилами білого ангела, ніби під його захистом - портрети дітей, що народилися після катастрофи, на крилах чорного - фотографії з новітньої історії останніх 70 років. Стеля залу виконана у вигляді символічної карти світу, на якій тривожними вогниками блимають атомні електростанції, розташовані на всіх континентах Землі. На стінах залу виставка соціальних плакатів присвячених ядерній тематиці.

Музей надасть до вашої уваги відео, аудіо матеріали, що оповіщає про причини і наслідки аварії, макет блоку електростанції, який знаходиться в робочому стані, електрична книга пам'яті в експозиції  Національного музею Чорнобиля, яка допомагає отримати інформацію про ліквідаторів-героях, які завдання вони виконували, щоб ліквідувати аварію і які дози опромінення отримали і ви побачите відображені епізоди життя чорнобильської зони після аварії, що відображають людські долі, в яких переплелися подвиг і біль, відвага і сльози.

Отже, Національний музей Чорнобиля був створений для того щоб переосмислити і розібратися в причинах і наслідках цієї найбільшої за всю історію людства проблеми, при відвідувані музею ви отримаєте масу емоцій та вражень.

Київський Національний музей Чорнобиля розташований: м. Київ, провулок Хорива 1, станція метро "Контрактова площа".
Контактні телефони: Телефон музея — (044) 417-54-22
График роботи : с 10:00-17:45 годин, Неділя вихідний.
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support