Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі

10042

Координати: 49.9984002, 36.2399617
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі Пам'ятник закоханим та Харків у мініатюрі
“Тільки ледарі обмежуються повітряними поцілунками”, - стверджував Боб Хоуп, американський комік та телеведучий. Не обмежились цим і персонажі скульптури в Харкові.
 
Історія встановлення
На майдані Архітектора Бекетова, неподалік від Оперного театру, розмістився пам’ятник Закоханим, які поєднали свої душі у поцілунку, попри велику відстань між ними. Автором композиції став студент Харківської державної академії дизайну та мистецтв - Дмитро Іванченко. Саме його ескіз виграв конкурс на втілення ідеї для скульптури в життя.
 
Пам’ятник Закоханим був встановлений у 2002 році. Символічно, що молодятам, які уклали шлюб того дня, випала роль відкривати композицію. З того часу скульптура стала талісманом закоханих харків’ян: біля неї пари призначають місце зустрічей та побачення, а весільні кортежі не оминають нагоди відвідати після урочистих церемоній.
 
Альтернативні назви пам'ятника
Попри всю романтику, не всім до вподоби цей вияв мистецтва. У витонченості фігур вбачають худорлявість постатей, тому побутують назви ”закохані з Бухенвальду”, “пам’ятник жертвам анорексії”, “дистрофіки” та інші неоднозначні та глузливі прізвиська. Неоднократно скульптура ставала жертвою вандалізму, тому було вирішено захистити її фонтаном, який не лише оберігатиме її від механічних ушкоджень, але й рятуватиме жителів та гостей міста у літню спеку.
 
Харків у мініатюрі
Навколо пам’ятника вдало розмістилися “7 чудес Харкова” - мініатюри сімох монументів та визначних будівель Харкова, а саме: пам’ятник Тарасові Шевченку, “Дзеркальний струмінь”, Покровський собор, Благовіщенський собор, Успенський собор, Держпром та будинок зі шпилем.
 
Влада міста за допомогою інтернет-голосування опитала 1800 жителів для того, щоб обрати знамениту сімку. Згідно з початковими строками харків’яни мали отримати цей подарунок до Дня міста 2009 року.
Реалізація ідеї трохи затягнулася у зв’язку з неякісним виконанням замовлення китайським виробником. Робота не задовольнила та головного скульптора проєкту - Сейфаддіна Гурбанова, якому довелося виправляти халтуру колег з Піднебесної. Єдиним екземпляром, який витримав критику, стала мініатюра пам’ятника Шевченку, яку вдалося встановити на локації вчасно.
 
Усі сім чудес виготовлені з білого мармуру. Кожен елемент вимагає скрупульозного пропрацювання деталей. Найбільш технічно важким для виконання став Держпром. Мармурові міні копії ключових пам’яток міста ретельно захищені непробивним склом, за ними також ведеться відеоспостереження.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support