Морський порт, Одеса

8317

Координати: 46.4901051, 30.7452822
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Аеропорти\Вокзали\Порти
Вхід: Безкоштовний
Морський порт, Одеса Морський порт, Одеса Морський порт, Одеса Морський порт, Одеса Морський порт, Одеса Морський порт, Одеса Морський порт, Одеса
“Порт є саме існування Одеси” - казав граф А.Ф. Ланжерон, один із ключових постатей історії цього міста. Цей елемент інфраструктури дав поштовх бурхливому розвитку Одеси та прославив її на весь світ.
 
Історія
Історія Одеського морського порту сягає ще часів давньогрецької колонізації VIII - IV ст. до н.е., коли елліни зацікавилися можливістю нових торговельних шляхів, ринків збуту та здобуттям необхідних ресурсів та матеріалів, зокрема зерна, залізної руди та деревини. Таким чином, узбережжя Чорного моря, і Одеська затока не була винятком, було встелене полісами-колоніями греків, а порти відігравали ключову роль у цьому сполученні.
 
У часи Середньовіччя цю місцину населяли варвари, згодом утворилось поселення Качибей (Хаджибей), що мало порт, фортецю, маяк та митницю, і переважно торгувало зерном. Згодом вже у XV столітті Причорномор’ям та Бессарабією заволоділа Османська імперія. Турки заволоділи Хаджибейською фортецею, яка також називалась Єні-Дунья, що з тюркської Новий Світ. Після двох невдалих спроб Російська імперія захопила Причорномор’я, здобувши перемогу над турками, внаслідок чого заволоділа фортецею і відкрила доступ до Чорного моря. Керівником військової операції був Йосип Дерібас.
 
Для розбудови Півдня були залучені провідні експерти Європи та Російської імперії, зокрема військовий інженер Ф. П. Де-Волан, який активно розбудовував інфраструктуру, зокрема і порт. Це призвело до пожвавлення економічного стану регіону, збільшення населення, посівних площ та розвитку торгівлі. Таким чином, порт в Хаджибеї став вагомим гравцем на просторах Середземномор’я. Зерновий відкуп порту становив понад 40% загального державного відкупу всієї Російської імперії. Губернатор Новоросійського краю Луї Олександр де Ланжерон запровадив у місті статус порто-франко, що надає права на безмитне ввезення та вивезення товарів, це приваблювало все більше купців. У 1900 році Одесу відвідало 9773 судна.
 
Сучасність
Світові війни внесли свої корективи у роботу порту, який перепрофілювався відповідно до військових потреб. Повоєнна відбудова дала поштовх до запровадження нових технологій, будівництва елеваторів, холодильників, складів, причалів, станцій для очищення баластових вод і т.д. За часів Незалежності були створені Церква Св. Миколая, Музей Одеського порту, Концертно-виставковий комплекс, яхт-клуб та інші заклади оздоровчо-рекреаційного характеру. Поруч розміщена скульптура “Золотий хлопчик”, яка є подарунком місту від автора - Ернста Неізвєстного, а також пам’ятник дружині моряка, присвячений родинам мореплавців.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support