Мигійське радонове озеро, Мигія

42891

Координати: 48.0212474, 30.9673691
Тип місця: Мальовнича природа, Унікальні місця, Водойма, Кар'єр
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Висока
Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія Мигійське радонове озеро, Мигія
Радонове озеро
На території України чимало місць, де природа являє себе у всій красі. Але, мабуть, найдивніше за все спостерігати в одній точці сусідство природного середовища і слідів людської діяльності. Багатство надр нашої країни сприяло активному видобутку корисних копалин, а природа, як відомо, порожнечі не терпить. Ось і заповнюються старі каменоломні джерельною водою і з'являються штучні озера.

Історія і географія
Одне з таких озер з'явилося в другій половині ХХ століття на місці старого гранітного кар'єру поблизу села Мигія Первомайського району Миколаївської області, що стоїть на мальовничому березі річки Південний Буг. Заплава річки та її притоки з 1994 року складають територію регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя», який входить до складу Національного парку «Бузький Гард». Протягом 40 км Південний Буг перекочує свої води через численні гранітні пороги, найбільш відомі з яких зосереджені біля села Мигія та є місцем літнього хаджу для любителів рафтингу і водних туристів.

За сотню метрів від порога «Інтеграл», де водники вправляються у майстерності володіння плавзасобами, і знаходиться відоме Радонове озеро з небесно-блакитною водою. Факт появи цієї штучної водойми залишається не уточненим. Однозначно відомо, що тут видобували відкритим способом граніт, а коли запаси були вичерпані - закинутий кар'єр заповнився водою. Вода має домішки радону - продукту розпаду радію, звідси озеро отримало свою назву.

Факти правдиві та не зовсім
Екскурсоводи, що супроводжують сюди групи туристів, та місцеві старожили розповідають про озеро безліч різних фактів, іноді вже зовсім неймовірних і суперечливих. Навіть про глибину озера точаться суперечки. За різними даними, вона сягає відмітки від 24 до 46 метрів. Також говорять про те, що кар'єр заповнився водою буквально за одну ніч, и робітники, які пішли ввечері додому, залишивши обладнання на дні котловану, вранці побачили вже водну гладь. Тому і ходять розповіді про екскаватори та трактори на дні озера.

Також розказують байки про Жигулі з водієм, що потрапили на дно в «лихі 90-ті» в результаті бандитських розборок. І про те, як один хвалькуватий бізнесмен рік відкачував воду з озера, щоб дістати техніку і порізати на металобрухт.

Ніхто ще поки не наважився перевірити ці теорії. Через насичення радоном тривале перебування у воді може бути небезпечним. І хоча місцеві жителі і туристи купаються в озері і відпочивають на березі, розповсюджуючи чутки про користь радонових ванн, але хімія - наука точна і непохитна. Радон - безбарвний радіоактивний інертний газ, який представляє небезпеку для здоров'я і життя людини, і, незважаючи на мікродози, купатися чи ні - особиста справа кожного.

Дозвілля та розваги
Зараз Радонове озеро є прекрасним місцем відпочинку, як активного, так і сімейного. Місцева влада підтримує і розвиває туризм, сприяє благоустрій території, був відкритий оглядовий майданчик, з якого відкривається приголомшливий вид на озеро, встановлені інформаційні щити і навіть фотозона.

Ще однією місцевою розвагою став троллей, що простягнувся над озером на довжину 457 метрів. Швидкість спуску сягає фантастичних 120 км/г. Півхвилини швидкісного польоту на висоті 72 метри подарують любителям екстриму море незабутніх емоцій.

Не оминули Радонове озеро і геокешери. Біля нижньої станції троллея під одиноким деревом знаходиться схованка з блокнотом і всілякими дрібними сувенірами. У 2017 році схованка була ще жива.
Нагорі, між озером і річкою, знаходяться упорядковані території кемпінгів для любителів водного туризму і активного відпочинку, тут за помірну плату можна встановити намети. А через дорогу розташовані будиночки для тих, хто звик відпочивати з комфортом. Також тут працює пункт оренди рафтів, каяків та байдарок.

Існує можливість замовити екскурсію, адже в околицях Мигії є що подивитися - чого тільки варті Актовський і Арбузинський (або Малий Актовський) каньйони, які нагадують Гранд Каньйон в мініатюрі. Якщо ж ви зважитеся на піший перехід або велопрогулянку уздовж русла Південного Бугу від Мигії і до селища Львів, то знайдете безліч тихих мальовничих місць на берегах, відомих лише рибалкам і поодиноким туристам. У їх числі - Пам'ятник невідомому солдату та добре збережені руїни старого млина, на стіні якого можна роздивитися дату - 1929 рік.

Як дістатися?
Дістатися до озера можна як на особистому, так і громадському транспорті. Можна скористатися залізницею, але безпосередньо до Мигії під'їхати не вийде. Найближчі залізничні вокзали в Первомайську, який знаходиться в 10 км, і в Южноукраїнську, що в 35 км від Мигії. З Первомайська і Южноукраїнська до Мигії можна дістатися на автобусах, які регулярно курсують між населеними пунктами. Найчастіше автобуси підвозять практично до кемпінгів.

Якщо захочете дістатися автобусом, то з Миколаєва до Южноукраїнська курсує рейсовий автобус. А звідти до Мигії - на маршрутному автобусі до місця З багатьох обласних центрів організовуються приватні тури на Мигійські пороги, як екскурсійні, так і тури рафтингу і водного екстриму, тож варто попіклуватися заздалегіть.

У будь-якому разі, не важливо яким способом і в якості кого ви сюди потрапите - як водник-професіонал, любитель екстремальних видів спорту або випадковий турист - свою частку естетичного задоволення і радості нових географічних відкриттів ви отримаєте гарантовано, нехай навіть ці відкриття будуть відбуватися в парі сотень кілометрів від дому. Як відомо, великий шлях починається з малого кроку.
 
Автор: Олена Григор'єва
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support