Андріївська церква, Київ

8242

Координати: 50.4590204, 30.5179167
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Вхід: Платний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Андріївська церква, Київ Андріївська церква, Київ Андріївська церква, Київ Андріївська церква, Київ Андріївська церква, Київ Андріївська церква, Київ Андріївська церква, Київ
Будівництво церкви розпочалось в 1747 році на замовлення російської імператриці Єлизавети Петрівни, як частина Київської царської резиденції. Місце для будівництва обрано не випадково. Згідно з “Повістю минулих літ”, апостол Андрій Первозванний на цьому місці сказав своїм учням: «Бачите ви гори сі? Так от, на сих горах возсіяє благодать божа, і буде город великий, і церков багато воздвигне бог». На честь апостола назвали церкву - Андріївською.

Проект церкви належав архітектору - Франческо Бартоломео Растреллі. Але цікаво те, що в Києві Растреллі ніколи не був. Тож адаптувати проект до Києва було доручено російському архітектору Івану Мічуріну, який доклав чималих зусиль, щоб здійснити наказ Єлизавети.

Андріївська церква розташована на пагорбі, який періодично підмивається джерельними й грунтовими водами. Ідея І. Мічуріна полягала в тому, щоб вся церква трималась на двоповерховому будинку, який називають стилобат. Стіни стилобату є фундаментом будинку та одночасно - оглядовим майданчиком Києва. Також він запропонував, зробити сходи на паперть, які б додали ще більшої величі церкві: спочатку вони були дерев’яні і лише у XIX столітті їх замінили на чавунні.

До речі, існує легенда що під церквою знаходиться таємне джерело, тому на ній немає дзвонів. Бо від їхнього звуку вода здатна “прокинутись” і затопити Київ. Поява легенди пов’язана з тим, що були проблеми з дренажними системами та відведення грунтових вод, через її особливе розташування.

Інтер’єр Андріївської церкви вражає вишуканістю декору. Мистецтвознавці визначають його, як бороко, але Растреллі під час розробки проекту був ближчим до стилю рококо, що був популярним при імператорському дворі у середині XVIII століття.  Орнаменті роботи і різьблення виконували київські майстри Йосип Домаш, Христофор Орейдах, Андрій Карловський, Матвій Мантурив, Григорій Левицький. Картини для іконостасу були написані російськими художниками Іваном Вишняковим та Олексієм Антроповим. Пензлю Антропова належать роботи: “Зішестя святого духу на апостолів” та “Нагородні проповіді Христа”, а також композиція “Таємна вечеря”, що розташована у вівтарі.

19 серпня 1967 року відбулось освячення церкви. За радянських часів було припинено богослужіння, а згодом будівля використовувалась як антирелігійний музей. А з 1987 року церква входить до складу Національного заповідника “Софія Київська” на правах відділу.

Нині церква знаходиться на реставрації, тому працює лише як оглядовий майданчик.
Адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 23

Як дістатись?
Найближчою станцією метро є “Поштова площа”. Коли вийдете з метро, необхідно піднятися на фунікулері вгору та пройти на Андріївський узвіз по вулиці Володимирській, або Трьохсвятительській. Або ж від метро “Контрактова площа” вгору по Андріївському узвозу до 23 номера.
 
Автор: Ксенія Завірюха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support