Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон Парк Херсонська фортеця, Херсон
Херсонська фортеця заснована на підставі указу Катерини ІІ, виданого 18 червня 1778 року на території колишнього Олександрівського шанцю, форпосту козаків, який існував з 15 століття як рубіж від Османської імперії і захищав Україну від набігів турків.
 
Херсонська фортеця будувалася 7 років. ЇЇ метою була оборона південних рубежів Російської імперії за часів Першої Російсько-турецької війни. Будівниками були козаки і невільники, яких направили на будівництво в сухому кам’янистому степу з використанням лише власних сил, адже тут навіть худоби не було. Першим керівником будівництва фортеці був Ібрагім Ганнібал, пізніше - Корсаков.
 
Фортеця не брала участь у військових операціях. Із колишніх споруд фортеці на сьогоднішній день залишилося частина будівлі арсеналу, пороховий льох, Очаківські ворота, які направлені на південний-захід і утримували військовий напрямок із заходу із міста Очаків. На пн-сх були направлені Московські або Петербурзькі ворота. Коло цих двох воріт і за пороховим льохом залишились частини валів.
 
В оригінальному вигляді зберігся ще кріпосний колодязь, первісна його глибина сягала 80 метрів! Через сухий клімат і глибоке залягання грунтових вод. Залишилась також церква і фундамент дзвіниці, що разом з пантеоном теж знаходились на території фортеці. Церква була присвячена Катерині ІІ. Молитися в неї приходили військові, матроси. Усе убранство церкви уже сучасне. Єдине, що там залишилось - надгробок могили Потьомкіна всередині храму. Це була людина з цікавим життям, такою ж була і його смерть. Він помер по дорозі в Бессарабію і був похоронений в Херсоні, але серце графа таки забрали в Бессарабію, а ще якусь частину тіла відвезли в Петербург. Тому і виходить, що він захоронений в декількох місцях.
 
Також є ще залишки рову, який поглибили і зробили озеро Лебедине. Там і рибу ловили, і лебеді плавали. У радянські часи всю територію перетворили на парк. Але зараз від озера тільки котлован залишився і молодь організовує на цьому місці різноманітні культурні заходи: кіно, концерти.
 
Автор: Ірина Макуха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support