Солоне озеро, Антонівка

25020

Координати: 49.3214017, 35.8136058
Тип місця: Унікальні місця, Водойма
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Цікавість: Середня
Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка Солоне озеро, Антонівка
А ви знаєте, що для того, щоб полежати на солоній воді, не обов'язково їхати до Мертвого моря?

Унікальна солона водойма є набагато ближче. Таке нетипове для Харківської області місце утворилося в результаті техногенної катастрофи приблизно в 1962 році. В період пошуку нових родовищ нафти та газу біля села Антонівка Кегичівського району почали бурити газову свердловину. Тоді припускалося, що поклади газу і нафти знаходяться на величезній глибині в 3 км під куполом з солі - так званою соляною лінзою. Але тиск газу виявився неочікувано високим, із розвідувальної свердловини вирвався цілий газовий фонтан. Якийсь час його намагались вгамувати, але, ледь вщухнувши, фонтан газу забив з новою силою. Щоб захистити людей, евакуювали не тільки робітників, але й мешканців найближчого села. Аби уникнути забруднення атмосфери, газ підпалили, його факел палав досить довго, та руйнація тільки збільшувалась. Навколо вишки утворився величезний кратер, що поглинув бурове обладнання. Врешті-решт фонтан вдалося зупинити за допомогою бетону, залитого в спеціально пробурені кутові свердловини.

Згодом утворений кратер почали заповнювати підземні води, що розмивали соляну лінзу. Так і утворилося досить велике озеро з дуже солоною водою бірюзового кольору. Взимку озеро не замерзало, в ньому не було життя. З роками береги озера стали більш урвистими, а вода - менш солоною. Точну глибину озера ніхто не знає і досі. Озеро продовжує опріснюватись, тож поспішіть побувати в цьому унікальному місці.

Порада - беріть з собою на озеро запас їжі та питної води і захист від сонця (затінку біля озера майже немає).
 
Як дістатись!?
- залізничним транспортом до ст. Кегичівка (з пересадкою в Краснограді), далі пішки 7 км.
- автобусом до Кегичівки (вийти на повороті до с. Антонівка), далі пішки.
 
 
Координати: 49.321695, 35.813552
 
Автор: Анастасія Мадера
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (6)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support