Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево

7894

Координати: 49.8592486, 36.219306
Тип місця: Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево Оглядовий майданчик «Гуляй Гора», Хорошево
«Какая роскошь, какая прелесть. Гуляй Гора. Этот край одарен всем от Бога»
 
Саме цей напис зустрічає мандрівника на оглядовому майданчику Гуляй Гори, який розташований у селищі Хорошеве, що у Харківській області. Цей оглядовий майданчик облагороджений трьома металевими майстерно викуваними арками, які оповиті виноградною лозою — символом родючості та процвітання. Навпроти майданчику розташована крамниця, в якій можна придбати всякі смаколики та годинами милуватися розкішними видами далини, які відкриваються погляду мандрівника…
 
Здійснимо на мить екскурс сторінками історії…
Десь близько 13-14 століття на місце, де зараз знаходиться селище Хорошеве, прийшли зі степів люди та вирішили тут оселитися, бо дуже гарною їм здалася ця місцевість, цей дивний край тиші та спокою. Щоб захиститися від ворогів вони звели оборонну лінію, взявши за приклад фортифікаційні споруди скіфів. Територія Гуляй Гори була якраз по центру цього поселення та виконувала функцію центру селища. Документального підтвердження цьому історичному факту немає, але багато істориків та краєзнавців вважає, що саме так все й було.
 
Якщо подивитися праворуч від оглядового майданчика, то можна побачити будівлю геріатричного пансіонату. В середині 17 століття саме на цьому місці знаходився Хорошевський Вознесенський жіночий монастир, який існував до початку 1920 року, а у 1986 році його було остаточно зруйновано.
 
Легенди
З Гуляй Горою пов'язано багато легенд. Найбільш відома з них розповідає про те, що колись тут стояла церква, але одного разу вона провалилася під землю разом з людьми під час проведення служби. А потім ще кілька днів, приклавши вухо до гори, можна було почути людські голоси та дзвін церковних дзвонів.
 
У 1983 та 1987 роках були проведені розкопки Хорошевського городища під керівництвом професора Харківського університету Б. А. Шрамко, в ході якого було знайдено яму з дерев'яними уламками, які теоретично могли належати тій самій зниклій церкві.
 
Що це? Збіг обставин чи непідтверджений документально історичний факт? Ніхто не може дати відповіді на ці запитання до нині.
 
Згадки про Гуляй Гору є і в літературі
У 1987 році був виданий одноіменний роман письменника Віталія Петльованого. У “Гуляй Горі” йде мова про вигадане автором село, в описі якого можна вгадати знайомі риси теперішнього селища Хорошеве Харківського району, Харківської області.

Як дістатися?
- Автобусом з автостанції «Кінний ринок» до селища Хорошеве, а там прогулятися пішки.
- Електричкою зі станції «Левада» до станції Удянська, а далі близько 3 км пішки до оглядового майданчика.

Автор: Наталя Грибан
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support