Озерянська церква, Нижня Озеряна

6724

Координати: 49.8140763, 36.0129797
Тип місця: Релігійне, Джерело
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Озерянська церква, Нижня Озеряна Озерянська церква, Нижня Озеряна Озерянська церква, Нижня Озеряна Озерянська церква, Нижня Озеряна Озерянська церква, Нижня Озеряна Озерянська церква, Нижня Озеряна Озерянська церква, Нижня Озеряна
Місце, де панує тиша та спокій, де не відчувається гамір та метушня великого міста, посеред затишних лісів розкинулося невелике селище під назвою Нижня Озеряна. Але будьте уважні, насправді таких селищ два — Верхня та Нижня Озеряни. Найбільш відомим з них є саме селище Нижня Озеряна.

Давайте знайомитися ближче... Отже, розташоване воно в 3,5 км від великого залізничного вузла, залізничної станції Мерефа, тож добратися до цього мальовничого куточка Слобожанщини буде не важко навіть початківцям.
 
Існує одна легенда, а може цьому колись і було місце насправді, ніхто зараз не знає, а дива іноді трапляються у нашому житті… Так от, згідно з цією легендою, одного разу місцевий житель цього селища косив прохолодним літнім ранком соковиту зелену траву і раптом відчув, як його гостра коса розсікла щось у високій густій траві. Чоловік нахилився подивитись, що то за предмет потрапив під косу і закляк...бо побачив він там святу ікону Богородиці, яка тримала на руках маленького Христа, і була ця священна річ розрізана навпіл…
 
Злякався чоловік, що настигне його кара Господня за такий гріх і почав він щосили молитися Богові про прощення. Наступного дня чоловік пішов на місце свого гріха і спочатку не повірив своїм очам — ікона була ціла та неушкоджена, а з під землі стало пробиватися чисте джерело з кришталево-прозорою водою, яке згодом стане місцем благодаті та зцілення.
 
Свого часу ще будучи дитиною зцілився Озерянською іконою від втрати зору відомий український письменник Григорій Квітка-Основ'яненко, мешканець міста Чугуєва вилікувався від всихання руки, житель селища Липці зцілив свою ногу і ще є багато таких прикладів чудодійності ікони. Якщо звернутися до історичних фактів і зазирнути у далекий 1671 рік, то можна побачити храм, який називався Мерефянським і саме цей храм потім у 1711 році буде носити назву Храму Різдва Богородиці.
 
В наш час до храму приїздить багато людей, які хочуть помолитися на святому місці, місці сили та неймовірної позитивної духовної енергетики.Також на території храму є Озерянське джерело з неймовірно смачною водою та купель, які доступні всім бажаючим цілорічно.
 
Як дістатись:
Електричкою Харків — Мерефа зі станції Харків-Пасажирський, вийти на станції Мерефа, а далі йти за вказівками навігаційного приладу близько 3,5 км в бік селища Нижня Озеряна.
 
Автор: Наталя Грибан
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support