Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження Місто-привид Прип'ять, Чорнобильська зона відчуження
Прип'ять.. Місто, яке криє в собі загадки, манить звичайних людей та дослідників з усього світу. Атмосферу, яку неможливо передати словами, створила природа разом з часом. Саме тут ви можете відчути всю силу та велич Хроноса. Він не жаліє нікого, навіть міста. Одним з них стала Прип'ять.
 
Що це за місто?
Прип'ять заснували 2 лютого 1970 року. Місто було збудоване з нагоди відкриття однієї з найбільших атомних електростанції в Європі — Чорнобильської атомної станції. Населяли його і звичайні люди, і велика кількість кваліфікованих працівників електростанції, яка знаходиться всього за 5 км.

В середині 1980-х років в благополучній Прип'яті проживало близько 48 000 жителів. Щороку кількість жителів збільшувалася більше ніж на півтори тисячі осіб, з яких майже половину складали новонароджені. Місто процвітало та було провідним в СРСР.
 
Яким воно було раніше?
Прип'ять була оригінальним містом через незвичну композицію мікрорайонів, які розташовувались радіусами навколо загальноміського центру. Це місто було передовим в СРСР, і тут звичною річчю була реклама з підсвіткою, декоративна кераміка і красиві панно. Це підтверджують фотографії Прип'яті, які були зроблені до аварії.
 
Завдяки творчому підходу будівельників та архітекторів вдалося зберегти кожне дерево та кущ. Тому на околицях Прип'яті було багато чудових місць відпочинку. Місто населяли представники близько тридцяти національностей, через що перші вулиці отримали назви Ентузіастів і Дружби народів.
 
Що сталося?
Вночі, о 01:23, 26 квітня 1986 року, поки жителі міста мирно спали, серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської АС. Людська помилка, а саме, невдале випробування реактора, вилилась в катастрофу.
 
З інтервалом в кілька секунд прозвучали два потужних вибухи. Реактор був вщент зруйнований. Будівля енергоблоку разом з покрівлею машинного залу частково обрушилися. До цього ще виникла пожежа – більше 30-ти вогнищ. Основні загасили зразу, через годину після вибуху, а повністю ліквідували загоряння тільки о 5 ранку 26 квітня. Але пізніше виникла велика та інтенсивна пожежа у центральному залі 4-го енергоблоку. Гасили її спеціальною та вертолітною технікою до 10 травня. Була заражена велика кількість території, в тому числі і Прип’ять...
 
Яке місто зараз?
Зараз, у 2020 році, ЧЗВ (Чорнобильська зона відчуження) виглядає сумно. У лютому, з моменту заснування, місту Прип'ять виповнилось рівно 50 років. Але тут не було святкувань, феєрверків, тому що це місце, яке викликає сумні емоції, стало музеєм під відкритим небом.
 
Вулицями Прип'яті прогулюються багато бродячих тварин, які не є агресивними до людей, а навпаки. Атмосфера радянського часу збереглась чудово, ви можете побачити радянські вивіски, які передають дух тих часів.
 
Хто його населяє?
Місто майже повністю безлюдне. Чому майже? Зараз в Прип'ять регулярно організовують екскурсії, також тут можна зустріти сталкерів, які «нелегалом» проникають в місто. Радіація накопичується в рослинах, корі дерев, знищує клітини живих організмів. Здавалося б, після такої катастрофи зона відчуження повинна перетворитися на мертву пустку на довгі десятиліття. На щастя – ні. Ці прогнози не виправдалися.
 
У наші дні Зона – це унікальна місцина, велика частина якої вкрита густою рослинністю. Близько 300 видів тварин, в тому числі і червонокнижних, знайшли домівку тут – в «раю» дикої природи.
 
Автор: Юрій Староверський
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support