Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця

7854

Координати: 51.487573, 31.7861724
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця Домницький монастир Свято-Різдва Богородиці, с. Домниця
Будівлі Домницького монастиря не відразу знайдеш, адже він знаходиться в лісі, біля села Домниця, що налічує… одного жителя!
 
Причиною побудови монастиря на цьому місці стала цікава історія-легенда. За переказами, пішла якось сліпа дівчинка з мамою до лісу, де заблудилися. Ось дитині почувся голос звідкись: «Підійди до мене», на що вона перелякано відповіла: «Я сліпа і не знаю куди йти». «А ти підніми голову — і побачиш». Піднявши голову дівчина … прозріла та побачила на дереві ікону. Дівчинка знайшла матір і вони забрали свою «рятівницю» додому та віднесли до церкви у своєму селищі. Нарекли ікону на ім’я річки, що там протікала - Домниці - Пресвятої Богородиці Домницької.
 
Однак, ікона, незрозуміло як, знову поверталася на своє попереднє місце – у ліс. Отож, на місці її появи вирішено побудувати дерев’яну капличку, де б зберігалася ікона. Вона спасла селище Березне від чуми – люди перестали помирати після того, як ікону обнесли тричі навколо села.
 
Слава про чудеса Пресвятої Богородиці Домницької рознеслася далеко Ікона привертала увагу не тільки простих людей, що йшли до неї зцілюватися, а й меценатів того часу. Так на місці, дерев'яної каплички у 1693 році за ініціативи та на кошти гетьмана Івана Мазепи був заснований Домницький Богородице-Різдвяний чоловічий монастир. Інший гетьман, Іван Скоропадський, побудував нову каплицю для чудотворної ікони, а пізніше — і храм Преображення Господнього з келіями та трапезною. До речі у вівтарі П'ятницької церкви під підлогою, зберігся пень з того дерева, де у давнину з’явився образ.
 
Далі нелегка доля спіткала монастир: тільки за 20-те століття він встиг декілька раз відкритися та закритися, на його території розташувалися то комуна, то сільськогосподарська артіль, то лікувально-трудовий профілакторій то притулок для бездомних дітей. Під час німецької окупації було відкрито жіночий Свято-Параскевицький монастир, що проіснував трохи більше 10 років. Останні роки на території монастиря була виправна колонія.
 
З 1992 року почалося нове життя обителі — віруючим Домницького монастиря була передана церква св. Параскеви, у 2011 році - храм Різдва Пресвятої Богородиці який був повністю відреставрований та у липні 2016 року у ньому відбулася перша служба. І через всі роки пройшла та дожила до наших днів чудотворна ікона!
 
За 100 м від монастиря б’є джерело, над яким збудували криницю. Біля неї збудована міні-купальня, завжди є відро та кружка, аби подорожні могли напитися цілющої води. Про її чудотворні властивості, як і про ікону ходять легенди та перекази – обов’язково розпитайте про них у монахів.
Родзинкою монастиря є його сусідство з… колонією! Здаля здається, що це монастир обнесено колючим дротом. Насправді ж будівлю храму вигородили сіткою по периметру на відстані 2 м від стіни, а територія колонії оточує його. Так і живуть по сусідству грішні та святі. До цього часу на території колонії залишилися та не передані монастирю будівлі дзвіниці та келій (нині бараки). У монастирі всього 4 постійні жителі монахи, які і дають лад усьому, ще і підсобне господарство тримають.
 
Як дістатись!?
Аби доїхати до монастиря – вирушайте з Києва трасою «Київ - Гремяч», проїдете 140 км до Чернігова (бажано до автовокзалу). У Чернігові із автовокзалу щопівгодини йдуть автобуси до до смт Березна (ще 30 км). У Березні не проїдьте поворот «Миколаївка» і від нього за 10 кілометрів серед сторічних дубів (пам’яток природи, до речі) не зможете не помітити сині куполи монастиря.
Якщо ви не на власному авто, то до Березни можете доїхати і рейсовими автобусами, а от далі 10 км самотужки: таксі, автостоп, пішки.
 
Координати: 51.487573, 31.7861724
Автор: Вікторія Неруш 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support