Краєзнавчий музей Верьовки, Березна Краєзнавчий музей Верьовки, Березна Краєзнавчий музей Верьовки, Березна Краєзнавчий музей Верьовки, Березна Краєзнавчий музей Верьовки, Березна Краєзнавчий музей Верьовки, Березна Краєзнавчий музей Верьовки, Березна Краєзнавчий музей Верьовки, Березна
Єдиний в Україні музей імені Григорія Верьовки!

Саме на Чернігівщині, у селищі Березна, де народився, відкрито музей відомого на весь світ композитора та диригента однойменного хору – Григорію Гурійовичу Верьовці! На жаль, у Києві, де він жив та творив, не лишилося навіть музею-квартири чи кімнати на його честь.

У грудні 1895 року Григорій з’явився на світ у бідній сім'ї шостою дитиною. Батько – регент церковного хору - був його першим вчителем співів та музики. Бать розгледів талант у синові і після трьох класів місцевої школи направив до Чернігівського архієрейського хору, потім – навчання в духовному училищі, семінарії. Грав хлопчина на скрипці, яка, до речі, і зараз зберігається у музеї. Її виміняв Григорій у знайомого на ковзани, подаровані батьками.
 
Далі – навчання в музичному інституті, спроби диригента студентським хором. Перша робота – музична школа. Тоді вже Григорій Гурійович вмів грати на різних музичних інструментах, вивчився співу, пробував сам писати музику. Добре складається музична кар’єра талановитого музиканта: керування національною філармонією, викладання в консерваторії… і раптом… війна. Та Верьовка продовжує справу всього життя; збирає фольклор, пише патріотичних пісень про Україну, гастролює з ансамблем вздовж лінії фронту. Його самовіддану роботу помічають і приймають рішення створити Державний Український народний хор, керівництво яким доручають Григорію Гурійовичу. І це в тяжкий для України 1943 рік!

Верьовці вдалося зібрати та створити такий хор, що він під його добрим ім’ям існує і донині вже 75 років, це вже бренд України! Його знають за кордоном вже півстоліття.

У музеї Г. Г. Верьовки в Березному зберігаються особисті речі композитора, диригента, костюми,музичні інструменти, костюми, афіші, ноти, фотографії хору, його виступів, гастролей. Там же можна послухати і аудіо записи виступів хору різних років. Навпроти музею є єдине на всю Україну, розміщене в міській місцевості, співоче поле! Тут проходять влітку концерти, в тому числі і щорічний обласний фестиваль української пісні ім. Г.Г. Верьовки.
 
Як дістатись!?
Добратися до музею нескладно: від Києва їхати маршрутними автобусами або власним авто по трасі «Київ – Чернігів – Гремяч» до смт. Березна (170 км). В самому центрі містечка поворот вправо і за 100 м музей.
Вхідний квиток до музею 10 грн разом з екскурсією.
 
Координати: 51.5765128, 31.7867249
Автор: Вікторія Неруш
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support